Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
7. aug. 2020Štefánia
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
12.11.2012 10:48 Politika
Minister Miroslav Lajčák sa stretne s pápežom Benediktom XVI.
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
12.11.2012 10:48 Politika

Minister Miroslav Lajčák sa stretne s pápežom Benediktom XVI.Minister Miroslav Lajčák sa stretne s pápežom Benediktom XVI. Politika Minister M.


Minister M. Lajčák sa stretne vo Vatikáne na okraj generálnej audiencie s pápežom Benediktom XVI. a absolvuje pracovné rokovanie s vatikánskym partnerom Dominiquom Mambertim.

Pri príležitosti nadchádzajúceho 1150. výročia príchodu sv. Cyrila a Metoda na naše územie a 20. výročia nadviazania diplomatických stykov medzi Slovenskou republikou a Svätou stolicou uskutoční podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák 13. až 14. novembra 2012 oficiálnu návštevu Svätej stolice.

Ide o prvú zahraničnú cestu člena vlády SR do Vatikánu po parlamentných voľbách v marci tohto roku, ktorá nadväzuje na oficiálnu návštevu sekretára Svätej stolice pre vzťahy so štátmi Mons. Dominiqua Mambertiho v SR v máji 2009.

Minister M. Lajčák sa stretne vo Vatikáne na okraj generálnej audiencie s pápežom Benediktom XVI. a absolvuje pracovné rokovanie s vatikánskym partnerom Dominiquom Mambertim. V pápežskej bazilike sv. Petra navštívi hrob blahoslaveného Jána Pavla II., ktorého Svätá stolica v októbri vyhlásila za patróna Horskej záchrannej služby na Slovensku.

 

V rámci návštevy uskutoční M. Lajčák tiež stretnutie so Slovákmi, ktorí zastávajú významné funkcie v štruktúrach Rímskej kúrie - emeritným prefektom Kongregácie pre evanjelizáciu národov kardinálom Jozefom Tomkom, sekretárom Kongregácie pre východné cirkvi arcibiskupom Cyrilom Vasiľom, rektorom Pápežského slovenského kolégia sv. Cyrila a Metoda a Pápežského slovenského ústavu sv. Cyrila a Metoda v Ríme Mons. Vladimírom Stahovcom a rektorom Pápežskej univerzity sv. Tomáša Akvinského prof. Miroslavom Konštancom Adamom. Súčasťou oficiálneho programu návštevy je aj vystúpenie ministra M. Lajčáka na Pápežskej univerzite sv. Tomáša Akvinského s prednáškou na tému "Budúcnosť Európskej únie – perspektívy európskeho projektu" a stretnutie so slovenskými študentmi na pôde Pápežského slovenského ústavu a kolégia sv. Cyrila a Metoda v Ríme, ktorý v budúcom roku oslávi 50. výročie svojho založenia.

Zdroj: TASRreklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok