Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
18. okt. 2021Lukáš
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Jaroslav Naď
Jaroslav Naď
03.05.2021 10:44 Domov
Minister obrany Jaroslav Naď odpovedal na citlivú tému, ktorá zaujíma čoraz viac ľudí
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
03.05.2021 10:44 Domov

Minister obrany Jaroslav Naď odpovedal na citlivú tému, ktorá zaujíma čoraz viac ľudíSLOVENSKO - Minister obrany Jaroslav Naď odpovedal na otázku, ktorú mu, ako sám priznal, ľudia dávajú často. Zhodnotenie k tejto téme prezradil v týždennom hodnotení rezortu.


Na sociálnej sieti sa v rámci hodnotenia 58. týždňa v rezorte obrany preto rozhodol zodpovedať aj na túto dilemu. „Nejedenkrát som dostal otázku, či nevieme radšej peniaze na obranu investovať do zdravotníctva alebo do školstva. Moja odpoveď je vždy rovnaká: ak od mužov a žien v uniformách očakávame, že sa na nich budeme môcť v ťažkých časoch spoľahnúť (ako tomu bolo pri boji s Covidom), musíme im aj zabezpečiť adekvátne podmienky na ich službu a dôstojné prostredie na prácu,“ napísal minister obrany s tým, že aj návštevy základní a útvarov v Žiline či Martine mu potvrdili investičný dlh v tejto oblasti a reakcia štátu musí byť rýchla.

 

Množstvo objektov

Nebude to však záležitosť, ktorú sa podarí vyriešiť hneď. „Žiaľ, budov sú stovky, preto nevieme urobiť všetko naraz. V porovnaní s predchádzajúcim rokom sme ale zas o kus vpred,“ doplnil Naď s tým, že si takto bude postupne pozerať aj ďalšie vojenské objekty.

 

Aj ekológia

Situáciu bude sledovať nielen z pohľadu dôstojností podmienok na výkon práce pre vojakov, ale aj z pohľadu na životné prostredie. Budovy v chátrajúcom stave majú totiž viac ako 30 rokov a predstavujú už aj pre prírodu problém. Aj preto na kolégiu ministra preberali dokument s názvom Koncepciu zeleného ministerstva. „Tá veľmi detailne analyzuje ako môže ministerstvo obrany znížiť svoju uhlíkovú stopu v 4 oblastiach - energetická efektívnosť, čistá mobilita, ochrana životného prostredia a zelené verejné obstarávanie,“ zdôraznil Jaroslav Naď s dôvetkom, že prináša „návrhy a príklady dobrej praxe, ktoré vieme začať aplikovať“.

 

Otvorená myseľ

Šéf rezortu obrany sa poďakoval za „ambicióznosť a otvorenú myseľ v oblasti, ktorou sa v minulosti rezort veľmi nezaoberal“. Spomenul aj vojenské lesy, ktoré minulý týždeň dostali ranu v podobe požiaru. Horelo vo Vojenskom obvode Záhorie. „Pri ňom zhorelo sedem hektárov mladých bukových lesov v hodnote približne 100-tisíc eur,“ upresnil nominant vládneho hnutia OĽaNO.

 

 reklama


Zdroj: Netky Michal Albert

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok