Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
11. aug. 2022Zuzana
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský
Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský
06.07.2022 10:41 Domov
Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský ide podporiť vznik takmer dvesto nových ambulancií
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
06.07.2022 10:41 Domov

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský ide podporiť vznik takmer dvesto nových ambulanciíBRATISLAVA - Jedným z prvých opatrení rezortu zdravotníctva na podporu a stabilizáciu lekárov je dotácia na zriadenie ambulancií.


Ministerstvo zdravotníctva vytvorilo zoznam okresov a obcí, ktoré môžu získať príspevok na zriadenie ambulancie. Zoznam bol tvorený v spolupráci so samosprávnymi krajmi, ktoré v rámci okresov určili konkrétne obce s alokovaným príspevkom.

 

„Okrem názvu obce má uchádzač k dispozícii aj informácie o výhodách, ktoré daná obec ponúka. Napríklad možnosť nového lekára využiť priestory obce na zriadenie ambulancie, získať zvýhodnené nájomné alebo bývanie ponúkané obcou. Výška príspevku na úrovni obce bude 60-tisíc eur a na úrovni okresu 50-tisíc eur vyplácaných v štyroch častiach v priebehu dvanástich mesiacov," konkretizovalo ministerstvo.

 

 

Plán obnovy

 

Minister Vladimír Lengvarský chce z plánu obnovy podporiť vznik 170 všeobecných ambulancií. Zoznam, v ktorých okresoch budú môcť lekári požiadať o nenávratnú finančnú podporu na zriadenie ambulancie, zverejnilo dnes ministerstvo zdravotníctva na svojej webovej stránke. 

 


Nové normy


Ministerstvo zdravotníctva prvýkrát definovalo sieť lekárov na úrovni okresu, a nie na úrovni kraja, ako to bolo v pôvodnom normatíve z roku 2008.

 

„Na základe výsledkov vyhodnotenia stavu siete na Slovensku chýba 400 všeobecných lekárov pre dospelých a 223 primárnych pediatrov," uvádza rezort zdravotníctva.

 

Ministerstvo tiež poukázalo na to, že medzi najviac kriticky nedostatkové okresy vo všeobecnom lekárstve patrí okres Považská Bystrica, Zlaté Moravce, Krupina a Poltár. V pediatrii sú najviac kriticky nedostatkovými okresy Krupina, Veľký Krtíš, Gelnica a Malacky.Žiadosti

 

O príspevok sa môžu uchádzať noví lekári, ale aj existujúci poskytovatelia, ktorí plánujú zamestnať všeobecného lekára alebo pediatria a preukážu splnenie rovnakých podmienok ako v prípade nového lekára. Uchádzači budú môcť ministerstvu zaslať oficiálnu žiadosť o príspevok až po vyhlásení výzvy, ktorú rezort plánuje zverejniť v auguste. Formulár žiadosti spolu s potrebnými dokumentami budú prístupné na webovej stránke ministerstva zdravotníctva.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/ Ministerstvo zdravotníctva/ Netky Ida Železníková

Foto:  TASR/ UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok