Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
24. sep. 2021Ľuboš
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Minister Žiga
Minister Žiga
16.05.2018 16:23 Ekonomika
Minister Žiga: V 2. vládnom pro-podnikateľskom balíčku je 23 opatrení
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
16.05.2018 16:23 Ekonomika

Minister Žiga: V 2. vládnom pro-podnikateľskom balíčku je 23 opatreníBRATISLAVA - V 2. pro-podnikateľskom balíčku je 23 opatrení. Uviedol to po stredajšom rokovaní vládneho kabinetu šéf Ministerstva hospodárstva (MH) SR Peter Žiga (Smer-SD).


"Pripravili sme v poradí už druhý balíček opatrení na zlepšenie podnikateľského prostredia, ktorý sme pripravovali asi 9 mesiacov. Oslovili sme asi 60 rôznych združení, podnikateľských spolkov a ľudí, ktorí sa pohybujú v podnikateľskom prostredí. Vyselektovali sme dokopy asi 200 podnetov, na základe nich sme dnes prijali 23 opatrení na zlepšenie podnikateľského prostredia," informoval Žiga.

 

Ministerstvo hospodárstva SR pripravilo spolu s ďalšími rezortmi druhý balík opatrení, ktoré majú prispieť k zlepšeniu podnikateľského prostredia na Slovensku. Balík má pomôcť zlepšiť rodinné podnikanie či odbúrať niektoré administratívne úkony pre zamestnávateľov, po ktorom najčastejšie podnikatelia volajú. Materiál v stredu schválila vláda.

 

Cieľom opatrení je zlepšiť postavenie Slovenska v medzinárodných porovnaniach, zatraktívniť krajinu pre investorov a nastaviť prostredie tak, aby sa zamestnávateľom dobre podnikalo. Viaceré zmeny majú ministerstvá pripraviť do konca tohto roka. MH SR počíta aj s analýzou piatich postupov a regulácií, ktoré majú byť podkladom na prijatie ďalších zmien.

 

Po novom by sa tak mala zrušiť povinnosť zamestnávateľa oznámiť Sociálnej poisťovni začiatok a skončenie čerpania materskej alebo rodičovskej dovolenky zamestnancom. Ďalším opatrením je rozšírenie výnimky pri nelegálnej práci v prípade priamych rodinných príslušníkov aj pre iné formy podnikania. Zamestnávateľ tak bude môcť využiť výpomoc rodinného príslušníka pri dodržaní stanovených podmienok aj pri iných právnych formách podnikania bez hrozby pokuty od kontrolných orgánov alebo inej sankcie.

 

Zlepšiť by sa mali aj podmienky pre firmy, ktoré sa chcú zapojiť do systému duálneho vzdelávania a to tak, že sa má odstrániť zákonom ustanovený termín 30. september na predkladanie žiadosti o overenie spôsobilosti zamestnávateľa uchádzajúceho sa o vstup do tohto systému.

 

Podnikateľom má odpadnúť povinnosť predkladať niektoré doklady, ktoré je možné získať z verejne prístupných registrov. Zaviesť sa majú aj cielené systémové nástroje zamerané na podporu zvyšovania zručností zamestnancov v oblasti IT a komunikačných technológií.

 

 

 reklama


Zdroj: TASR

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC