Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
3. aug. 2020Jerguš
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
19.06.2017 13:12 Domov
Minister životného prostredia vyzval samosprávy v povodí Dunaja na vyčistenie brehov
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
19.06.2017 13:12 Domov

Minister životného prostredia vyzval samosprávy v povodí Dunaja na vyčistenie brehovBRATISLAVA - Minister životného prostredia László Sólymos vyzval 40 samospráv v povodí Dunaja, aby sa zapojili do aktivít, ktorých cieľom je vyčistiť brehy Dunaja, ale aj okolie miest a obcí v jeho blízkosti.


Ako informoval Odbor komunikácie ministerstva životného prostredia (MŽP), podporu iniciatíve Deň pre Dunaj už oznámilo 36 samospráv. Podujatie sa uskutoční v sobotu 24. júna v rámci Medzinárodného dňa Dunaja (Danube Day).

„Dunaj je symbolom integrácie Európy a spája obyvateľov susediacich štátov. No touto akciou chceme ukázať, že začať musí každý sám od seba. Som preto rád, že táto výzva si našla svojich prijímateľov vo forme takmer štyroch desiatok samospráv, ktorí sa rozhodli podporiť dobrú vec,“ povedal Sólymos. Počas Dňa pre Dunaj budú dobrovoľníci čistiť okolie rieky Dunaj, ale aj iných lokalít, kde to bude potrebné. Tým, ktorí sa ohlásili v prvom kole, MŽP poskytne vrecia na odpad a rukavice. Odvoz vyzbieraného odpadu zabezpečí rezortná organizácia Slovenský vodohospodársky podnik.

Medzinárodný deň Dunaja, ktorý si pripomíname 29. júna, vyhlásila v roku 2004 Medzinárodná komisia pre ochranu Dunaja (ICPDR) so sídlom vo Viedni pri príležitosti 10. výročia podpísania Dohovoru o spolupráci pri ochrane a trvalom využívaní Dunaja. Cieľom tohto dohovoru je prispieť vzájomnou spoluprácou všetkých krajín v povodí Dunaja k zlepšeniu kvality jeho vôd. Pri tejto príležitosti sa organizujú rôzne podujatia a aktivity pre širokú verejnosť. Dunaj je po Volge druhou najdlhšou riekou Európy s celkovou dĺžkou 2 860 km. Povodie, z ktorého odvádza vody do Čierneho mora, má rozlohu vyše 800-tisíc kilometrov štvorcových, čo predstavuje skoro desatinu celej Európy.
 reklama


Zdroj: SITA

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok