Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
29. máj. 2020Vilma
BratislavaBratislava 12°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
19.06.2017 10:04 Ekonomika
Ministerstvo hospodárstva bude naďalej podporovať priemysel, pripravili Koncepciu inteligentného priemyslu
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
19.06.2017 10:04 Ekonomika

Ministerstvo hospodárstva bude naďalej podporovať priemysel, pripravili Koncepciu inteligentného priemysluBRATISLAVA - Ministerstvo hospodárstva (MH) SR chce aj naďalej podporovať priemysel ako dominantné a kľúčové národohospodárske odvetvie, nositeľa kvalitnej zamestnanosti, garanta makroekonomickej stability, exportu a motora vysoko efektívnych inovácií. Na valnom zhromaždení Asociácie priemyselných zväzov (APZ) to pred delegátmi potvrdil štátny tajomník MH SR Vojtech Ferencz.


Ako ďalej informoval odbor komunikácie MH SR, priemyselná výroba je na jednej strane významným zamestnávateľom a tvorcom pridanej hodnoty v hospodárstve Slovenska, na strane druhej treba brať do úvahy dôležitosť energeticky a zdrojovo náročných odvetví.

 

"Aj preto je pre Ministerstvo hospodárstva SR z pohľadu konkurenčnej schopnosti slovenského priemyslu jedna z priorít najbližšieho obdobia problematika zníženia koncových cien energií a zabezpečenie stabilných dodávok energií," povedal Ferencz s tým, že nevyhnutný predpoklad pre zabezpečenie dlhodobého rozvoja, zvyšovania výkonnosti hospodárstva a konkurencieschopnosti je aj kvalitné podnikateľské prostredie.

 

"Dlhodobá snaha rezortu hospodárstva je znižovať administratívnu záťaž, odbúravať zbytočné bariéry, obmedzenia, nezmyselné povinnosti či duplicitné vyžadovanie údajov," dodal.

 

Medzi prioritami ministerstva hospodárstva spomenul aj vytváranie podmienok na zavádzanie a rozvoj inovácií a moderných technológií v priemysle, keďže budúcnosť priemyslu na Slovensku nie je len vo výrobe, ale aj v nových progresívnych technológiách. Ministerstvo hospodárstva SR má záujem podporovať zavádzanie inovácií v priemysle a pomôcť tým adaptácii firiem na nové technologické trendy, ako je napríklad automatizácia a digitalizácia.

 

"Preto sme pripravili Koncepciu inteligentného priemyslu, ktorá vznikla ako výsledok intenzívnej spolupráce ministerstva hospodárstva so zástupcami priemyslu za účelom priblížiť koncept priemyslu 4.0, ktorý mnohí podnikatelia vnímajú ako hrozbu," povedal štátny tajomník.

 

Členov APZ informoval, že rezort hospodárstva pripravil aj zmenu legislatívy v oblasti investičnej pomoci, ktorá bude viac smerovať do menej rozvinutých regiónov a do väčšej podpory technologických centier. Postavenie priemyslu a smerovanie jeho ďalšieho vývoja v národnom hospodárstve bude rozpracované aj v pripravovanej Stratégii hospodárskej politiky SR do roku 2030.

 

Asociácia priemyselných zväzov SR je nepolitická a mimovládna organizácia výrobných priemyselných zväzov, ktorá má byť dôležitým partnerom orgánov štátnej a verejnej moci SR pri príprave a tvorbe právnych predpisov SR s dôrazom na aktívnu a produktívnu vzájomnú komunikáciu a spoluprácu. APZ má približne 350 členov (firiem), ktoré zamestnávajú viac ako 110.000 osôb a tvorí asi 80 % produkcie priemyslu na Slovensku.

 

 

 reklama


Zdroj: TASR

Foto:  FacebookNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok