Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
28. máj. 2022Viliam
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Žiaci
Žiaci
25.05.2021 12:26 Domov
Ministerstvo kultúry v roku 2021 nespustí Program Kultúrne poukazy
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
25.05.2021 12:26 Domov

Ministerstvo kultúry v roku 2021 nespustí Program Kultúrne poukazyBRATISLAVA - Rezort kultúry v tomto roku dospel k záveru, že v tomto roku nespustí Program Kultúrne poukazy.


Ministerstvo k tomuto kroku pristúpiilo z viacerých dôvodov. Jednou z hlavných príčin je pretrvávajúca pandémia COVID-19, protipandemické opatrenia a dlhodobé obmedzenia hromadných podujatí.

 

 

Druhým dôvodom sú aktuálne priority študentov na celý rok podľa ministerstva školstva. Ako upozorňuje práve rezort školstva, študenti sa prioritne majú sústrediť na štúdium a doháňanie zmeškaného učiva v dôsledku pandémie. Hovorkyňa MK SR Zuzana Viciaňová.

 

Nedostatky systému
Ako ďalej uviedli, pri vyhodnocovaní Programu Kultúrnych poukazov za rok 2020 odhalili závažné nedostatky systému. Tie od roku 2006 umožňovali potenciálne zneužívanie týchto dotácií a nemuseli tak spĺňať základný cieľ, a to sprostredkovať kultúru a umenie žiakom základných škôl a inšpirovať ich k návštevám inštitúcií aj v budúcnosti.

„Program Kultúrnych poukazov bude budúci kalendárny rok pokračovať vo vylepšenej forme,” vysvetlil štátny tajomník ministerstva kultúry Radoslav Kutaš. Dodal, že aktuálne na ministerstve pripravujú od základov nové nastavenie systému dotácií formou Kultúrnych poukazov. „Nový systém bude určite transparentnejší a najmä nastavený na dosiahnutie cieľov, aby najväčší úžitok z neho mali žiaci, čo sa doteraz nie vždy darilo naplniť. Zároveň bude aj posilnená kontrola realizácie,“ povedal Kutaš.

 

Prečítajte si: Kultúrny sektor nesúhlasí s absenciou kultúry v pláne obnovy

 

Dotačná výzva
Pre mnohé neziskové kultúrne organizácie tvorili kultúrne poukazy významnú zložku ich príjmov. Ministerstvo si to uvedomuje a práve preto spustilo dotačnú výzvu pre neziskové organizácie v kultúre a kultúrno-kreatívnom priemysle, v rámci ktorej sa prerozdelilo medzi 345 subjektov viac ako 5,7 milióna eur.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok