Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
7. mar. 2021Tomáš
BratislavaBratislava -2°
Biblia
TV program
Moje Netky
Na snímke exteriér novej telocvične na Základnej škole Tulipánová 1 počas slávného otvorenia 5. septembra 2017 v Nitre.
Na snímke exteriér novej telocvične na Základnej škole Tulipánová 1 počas slávného otvorenia 5. septembra 2017 v Nitre.
01.12.2017 14:38 Domov
Ministerstvo školstva vyčlenilo na telocvične 5,7 milióna eur
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
01.12.2017 14:38 Domov

Ministerstvo školstva vyčlenilo na telocvične 5,7 milióna eurBRATISLAVA - Spolu 61 projektov na dostavbu a rekonštrukciu školských telocviční podporí v tomto roku Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVŠ) SR v rámci výzvy zameranej na rozvoj výchovy a vzdelávania žiakov v oblasti telesnej a športovej výchovy. Medzi úspešných žiadateľov rozdelil rezort školstva sumu 5 702 500 eur.


Ministerstvo dostalo celkovo 345 žiadostí týkajúcich sa dostavby, rekonštrukcie alebo výstavby novej telocvične so súhrnnou požiadavkou vo výške približne 28 miliónov eur. Spomedzi podporených žiadostí ide o 41 škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti obcí (4 100 500 eur), 13 škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti samosprávnych krajov (689 000 eur) a sedem cirkevných škôl (913 000 eur).

 

Na výzvu vyčlenilo ministerstvo školstva aj s dodatočným zvýšením sumu 9,9 milióna eur. Nevyčerpaných takmer 4,2 milióna eur bude poskytnutých oprávneným žiadateľom v roku 2018 pri vyhlásení novej výzvy. Neúspešní žiadatelia tak majú možnosť doplniť podklady, prípadne odstrániť vecné nedostatky vo svojich žiadostiach.

 

Cieľom výzvy je zlepšiť vybavenosť telocviční a zvýšiť počet učebných priestorov – telocviční určených na výchovno-vzdelávací proces v oblasti telesnej a športovej výchovy formou rekonštrukcie, dostavby alebo výstavby novej telocvične.

 

Maximálna výška účelových finančných prostriedkov poskytnutých ministerstvom pre jednu školu bola 150 000 eur. Z finančnej dotácie budú môcť školy vynoviť športový povrch, opraviť strechu, zrekonštruovať elektroinštaláciu či ústredné kúrenie. Použiť sa tiež môžu na rekonštrukciu sociálnych zariadení v rámci telocviční.

 

Informovalo o tom tlačové oddelenie MŠVVŠ.

 

 

 

 reklama


Zdroj: TASR

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok