Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
11. aug. 2020Zuzana
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
05.06.2017 10:08 Ekonomika
Ministerstvo spravodlivosti sa rozhodla znížiť byrokraciu na úradoch! V čom podnikateľom uľahčí ich činnosť?
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
05.06.2017 10:08 Ekonomika

Ministerstvo spravodlivosti sa rozhodla znížiť byrokraciu na úradoch! V čom podnikateľom uľahčí ich činnosť?BRATISLAVA - Zjednodušenie služieb a súvisiace zníženie administratívnej záťaže je hlavným cieľom národného projektu rezortu spravodlivosti s názvom „Obchodný register a životné situácie podnikateľov“, na ktorý žiada finančné prostriedky z Európskej únie cez operačný program Efektívna verejná správa (OP EVS).


Suma, ktorá na projekt poputuje, predstavuje 950-tisíc eur. Vďaka financiám sa zjednoduší podnikanie pre tisícky podnikateľov. Odstránenie administratívnych bariér bude prínosom nielen pre podnikateľské subjekty, ale aj pre súdy a ďalšie inštitúcie verejnej správy.

 

Projektom sa tiež výrazne zvýši kvalita a dôveryhodnosť údajov zapísaných v obchodnom registri, vďaka čomu bude možné zabezpečiť právnu záväznosť registra na internete online. Obchodný register sa vyčistí od nekorektných údajov a bude tiež dostupný vo forme otvorených dát.

 

„Ďalším cieľom národného projektu je rozšírenie dostupnosti služieb obchodného registra tým, že sa zvýši počet subjektov - registrátorov, ktorí budú môcť obchodnú spoločnosť zapísať do registra. Odbremenia sa tak súdy a celá prax registrácie bude flexibilnejšia. Lepšie navrhnuté procesy umožnia integrovať a znížiť počet potrebných procedúr a úkonov spojených so zápisom spoločností do obchodného registra,“ vysvetlila generálna riaditeľka sekcie európskych programov ministerstva vnútra Adela Danišková.

 

Proces, ktorý vedie k zápisu obchodnej spoločnosti do obchodného registra, je dnes sprevádzaný množstvom administratívnej záťaže. Osoba, ktorá prejaví záujem podnikať, sa nevyhne sérii návštev rôznych úradov či inštitúcií. Zvýšenou administráciou sa pritom priamo úmerne zvyšuje aj chybovosť dát.

 

„Kľúčovým cieľom reformy v tejto oblasti je skrátenie času potrebného na zmeny v obchodnom registri. Zápis obchodnej spoločnosti či zmeny v nej  sa budú v novom registri realizovať obratom. Zmeny sa dosiahnu aj vďaka úplnej elektronizácií jednotlivých úkonov na strane registrátorov. Zlepšenie podnikateľského prostredia je absolútnou prioritou pre OP EVS a ambiciózne  zmeny v obchodnom registri budú príkladom aj pre iné reformné iniciatívy,“ uviedol riaditeľ odboru operačného programu Efektívna verejná správa Samuel Arbe.

 

V konečnom dôsledku budú vďaka projektu navrhnuté, schválené a účinné všetky potrebné právne predpisy, čo plne podporí úspešné nasadenie a prevádzku nového Informačného systému obchodného registra. Obchodný register bude zdrojom vysokokvalitných dát a poskytne služby podnikateľom, inštitúciám verejnej správy ale aj verejnosti. Slovenský obchodný register bude prepojený s obchodným registrom Európskej únie.reklama


Zdroj: netky KZ

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok