Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Koronavírus
18. apr. 2021Valér
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Koronavírus. Otvorte časovú os udalostí.
Natália Milanová
Natália Milanová
26.02.2021 13:29 Domov
Ministerstvo spustilo web na pomoc kultúrnemu priemyslu
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
26.02.2021 13:29 Domov

Ministerstvo spustilo web na pomoc kultúrnemu priemysluSLOVENSKO - Ministerstvo spustilo web PomahameKulture.sk, kde možno nájsť informácie o aktuálnej pomoci, výzvach, dotáciách a mnohých ďalších aspektoch.


Webová stránka je určená na pomoc ľuďom z kultúrneho a kreatívneho priemyslu. Informovalo o tom ministerstvo na sociálnej sieti.

 

Na stránke PomahameKulture.sk nájdu záujemcovia zhromaždené všetky informácie o aktuálnych výzvach, dotáciách, štipendiách či rôznych projektoch.

 

Sú tam nielen informácie o pomoci od ministerstva kultúry, Fondu na podporu umenia a Audiovizuálneho fondu, ale aj od Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny, Ministerstva hospodárstva či samospráv.

 

Informácie na webe bude ministerstvo pravideľne aktualizovať.

Ministerka kultúry Natália Milanová poukázala na to, že pandémia najvýraznejšie zasiahla sektor kultúry a kultúrno-kreatívneho priemyslu, keď „zatvorila dvere“ kultúrnych inštitúcií a podujatí.

 

 

Podľa Milanovej ministerstvo pracuje na ďalších formách pomoci pre jednotlivé segmenty kultúry a kultúrno-kreatívneho priemyslu. „Náš ‚Korona tím‘ v úzkej spolupráci s predstaviteľkami a predstaviteľmi kultúry a kultúrno-kreatívneho priemyslu tvorí ďalšie formy pomoci, aby boli čo najprístupnejšie a najefektívnejšie pre čo najväčší okruh pracujúcich v tomto sektore,“ priblížila.
 

Podobný článok: REPORTÁŽ: Pomoc pre umelcov a ľudí v kreatívnom priemysle bude riešiť rezort kultúry, tvrdí Sulík

 reklama


Zdroj: Netky Kristýna Peštová

Foto:  Fb Natália Milanová - ministerka kultúryNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok