Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
20. okt. 2021Vendelín
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
09.03.2020 10:47 Cestovanie
Ministerstvo zahraničných vecí a EÚ záležitostí SR vyhlásilo tieto odporúčania pri cestovaní
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
09.03.2020 10:47 Cestovanie

Ministerstvo zahraničných vecí a EÚ záležitostí SR vyhlásilo tieto odporúčania pri cestovaníV nadväznosti na najnovší dekrét talianskej vlády, s účinnosťou od 8.3.2020 do 3.4.2020 je uzatvorený región Lombardsko a provincie Modena, Parma, Piacenza, Reggio Emilia a Rimini (v regióne Emilia Romaňa), Pesaro a Urbino (v regióne Marche), Benátky, Padova a Treviso (v regióne Benátsko) a Asti a Alessandria (v regióne Piemonte).


Zakazuje sa vstup do týchto administratívnych oblastí, výstup z nich, a tiež aj v ich rámci, zatvárajú sa školy, nesmú sa organizovať verejné športové a iné podujatia, nesmú sa uskutočňovať civilné a náboženské obrady vrátane pohrebov, odstavujú sa lyžiarske zariadenia, telocvične, bazény zatvárajú sa múzeá, galérie, bohoslužby sa môžu vykonávať, len ak usporiadateľ zabezpečí, aby účastníci mohli byť od seba vzdialení aspoň jeden meter, je zakázaný pohyb infikovaných osôb a pod. Hore uvedené administratívne celky môže opustiť len ten, kto preukáže na to opodstatnený dôvod. Porušenie v Dekréte uvedených ustanovení sa považuje za trestný čin. Cudzinci sa môžu voľne vrátiť do vlasti.

 

 

Treba dbať na hygienu

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR preto odporúča občanom Slovenskej republiky necestovať do Talianska.

 

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR zároveň upozorňuje, že prípady ochorenia ohlásili aj San Marino a Vatikán.

 

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR apeluje na občanov Slovenskej republiky, ktorí sa už nachádzajú v Taliansku, aby počas pobytu dbali na osobnú hygienu, predovšetkým umývanie rúk, ako aj na hygienu potravín a nezdržiavali sa na miestach s veľkou koncentráciou ľudí.

 

V prípade podozrenia sa obráťte na špeciálnu linku

V prípade podozrenia na prítomnosť koronavírusu, pacient nemá vyhľadať odbornú lekársku pomoc, pretože táto po zatelefonovaní ho sama navštívi v mieste pobytu.

 

V prípade núdze môžu občania Slovenskej republiky nepretržite kontaktovať pohotovostný mobil Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Ríme: +39 3385432071 alebo Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky:+421259785978.

 

 

Občanom Slovenskej republiky, ktorí smerujú z Talianska na Slovensko pripomíname, že v prípade podozrenia na prítomnosť koronavírusu musia bezodkladne kontaktovať lekára TELEFONICKY.

 

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky zriadil pre verejnosť Call-centrum s nepretržitou prevádzkou. Občania môžu odborníkov kontaktovať na telefónnom čísle: 0800 221 234 alebo cez emailovú adresu: novykoronavirus@uvzsr.sk.reklama


Zdroj: Netky Barbora Lucivjanska

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok