Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
18. apr. 2021Valér
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Základné a stredné školy prispejú k upevňovaniu povedomia žiakov o klimatickej kríze.
Základné a stredné školy prispejú k upevňovaniu povedomia žiakov o klimatickej kríze.
28.02.2021 13:27 Domov
Ministerstvo životného prostredia chce zmierňovať zmenu klímy, mestá kvôli tomu dostanú 12 miliónov
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
28.02.2021 13:27 Domov

Ministerstvo životného prostredia chce zmierňovať zmenu klímy, mestá kvôli tomu dostanú 12 miliónovBRATISLAVA - Základné a stredné školy prispejú k upevňovaniu povedomia žiakov o klimatickej kríze a spôsoboch, ako sa pripraviť na nepriaznivé dôsledky globálneho otepľovania v každodennom živote. Nielen teoretickou výučbou, ale aj praktickou - v priestoroch škôl a školských areáloch.


Dnes nadobúda účinnosť 34 projektových zmlúv. Ministerstvo životného prostredia SR (MŽP SR) podporilo z Nórskych grantov projekty pre akčné samosprávy a zelenšie školy. Aj vďaka zvýšenej alokácii získalo deväť slovenských miest spolu 12 miliónov eur a dvadsaťosem škôl si podelí 1 milión eur.

 

 

Zlepšeni kvality bývania

 

Zateplenie budov, viac zelene, vodozádržné opatrenia a aj podpora alternatívnych spôsobov prepravy. Vďaka financiám z Nórskych fondov mestá budú môcť zlepšiť kvalitu bývania a znížiť produkciu emisií CO2, či posilniť schopnosť reagovať na klimatické zmeny prostredníctvom plánovania a realizácie konkrétnych opatrení.

 

V minulom roku MŽP SR ako správca programu SK-Klíma (Granty EHP a Nórska 2014 - 2021) schválilo na základe odporúčania výberovej komisie žiadosti na projekt pre slovenské mestá s počtom obyvateľov nad 15 000 a výzvy pre základné a stredné školy. Vo februári 2021 získali podporu ďalšie tri mestá vďaka navýšeniu alokácie Programu SK-Klíma.

 

 

Vzájomná spolupráca

 

Žiadatelia budú vo svojich projektoch spolupracovať aj so subjektami z prispievateľských krajín (Nórsko a Island), čím prispejú k rozvoju vzájomnej spolupráce medzi Slovenskou republikou a prispievateľskými štátmi.

Ministerstvo životného prostredia verí, že vďaka kvalitne realizovaným projektom sa podarí naplniť hlavný cieľ programu, t.j. zmierňovať zmenu klímy a prispôsobovať sa tejto zmene tak, aby sme všetci žili na čistejšej a zelenšej planéte.

 

 

Edukácia

 

Základné a stredné školy prispejú k upevňovaniu povedomia žiakov o klimatickej kríze a spôsoboch, ako sa pripraviť na nepriaznivé dôsledky globálneho otepľovania v každodennom živote. Nielen teoretickou výučbou, ale aj praktickou - v priestoroch škôl a školských areáloch.

 reklama


Zdroj: Ministerstvo životného prostredia/Netky Miloš Cíbik

Foto:  Pixabay, VI GroupNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok