Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
1. jún. 2020Žaneta
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračná foto
Ilustračná foto
14.06.2017 08:04 Domov
Ministri dnes budú rokovať: K hlavným témam patrí aj postavenie národnostných menšín
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
14.06.2017 08:04 Domov

Ministri dnes budú rokovať: K hlavným témam patrí aj postavenie národnostných menšínBRATISLAVA - Investičná pomoc pre prešovskú spoločnosť Leyard Europe, výmena na poste podpredsedu Úradu priemyselného vlastníctva, zhodnotenie činnosti Úradu splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity, ako aj správa o postavení národnostných menšín budú témami dnešného rokovania vlády.


Ministri budú hovoriť aj o budúcotýždňovom stretnutí lídrov Európskej únie, ako aj V4.

 

Prešovská spoločnosť Leyard Europe žiada štát o investičnú pomoc 1,05 milióna eur na výstavbu výrobných a administratívnych priestorov v priemyselnom parku Záborské a obstaranie technologického vybavenia. Chce rozšíriť existujúci podnik priemyselnej výroby zameraný na výrobu LED panelov. Investícia v nominálnej výške 5,03 milióna eur je rozložená na obdobie rokov 2015 až 2017. Prijímateľ pomoci má do konca roku 2021 vytvoriť 119 nových pracovných miest.

 

Kabinet sa bude venovať i postaveniu národnostných menšín na Slovensku. "Uplynulý rok bol z pohľadu príslušníkov národnostných menšín mimoriadne významný najmä v súvislosti s prijatím strategických a koncepčných dokumentov týkajúcich sa postavenia a práv národnostných menšín v SR," konštatuje sa v správe z dielne Úradu vlády SR. Výzvami pre ďalšie obdobie majú byť napríklad vytvorenie verejnoprávneho fondu na podporu kultúry národnostných menšín či odstraňovania pretrvávajúcich rezerv v otázke používania jazyka menšín.

 

Ministri majú na programe aj odpočet činnosti Úradu splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity za minulý rok. Splnomocnenec Ábel Ravasz (nominant Mostu-Híd) spomína v rámci realizovaných opatrení optimalizáciu a zmeny organizačnej štruktúry úradu. Témou bude aj plnenie Stratégie SR pre integráciu Rómov do roku 2020.

 

Vláda sa bude zaoberať členstvom Slovenska v Európskom laboratóriu molekulárnej biológie (EMBL). Podľa ministerstva školstva táto inštitúcia patrí medzi svetových lídrov vedy a výskumu v oblasti prírodných vied. SR bola doteraz tzv. perspektívnym členom. Trvalým členstvom získa Slovenská republika prístup do všetkých laboratórií v rámci EMBL, ako aj hlas v Rade EMBL.

 

Na programe rokovania je aj výmena na poste podpredsedu Úradu priemyselného vlastníctva. Elemíra Murčeka má nahradiť Miroslav Čellár.

 reklama


Zdroj: TASR

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok