Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
11. júl. 2020Milota
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Slávnostný začiatok výstavby moderného závodu japonského koncernu MinebeaMitsumi v Košiciach
Slávnostný začiatok výstavby moderného závodu japonského koncernu MinebeaMitsumi v Košiciach
07.06.2017 12:21 Ekonomika
Ministri schválili firme Minebea investičnú pomoc vo výške 19,25 miliónov eur, zamestná 1100 ľudí
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
07.06.2017 12:21 Ekonomika

Ministri schválili firme Minebea investičnú pomoc vo výške 19,25 miliónov eur, zamestná 1100 ľudíBRATISLAVA - Spoločnosť Minebea Slovakia získa pre svoj investičný zámer štátnu pomoc vo výške 19,25 mil. eur. Na svojom stredajšom rokovaní o tom rozhodol vládny kabinet. Firma získa investičné stimuly len vo forme dotácie na obstaranie dlhodobého hmotného majetku a dlhodobého nehmotného majetku.


Minebea Slovakia v Košiciach vybuduje nový závod na výrobu mechatronických pohonných systémov. Do závodu plánuje v rokoch 2017 až 2022 investovať 60 mil. eur.

Súčasťou investičného zámeru je taktiež vybudovanie výskumného a vývojového centra v oblasti mechatronických pohonných systémov. Spoločnosť avizuje vytvorenie 1 100 nových pracovných miest do konca roku 2022. Ročne plánuje firma v košickom závode vyrobiť 42,5 mil. kusov mechatronických pohonných systémov. Zhruba 80 % z celkovej výroby bude smerovať na export.

V košickom priemyselnom parku Immopark by mal vzniknúť najmodernejší európsky závod spoločnosti s produkciou výrobkov s vysokou pridanou hodnotou. Zameria sa na výrobu mechatronických pohonných zariadení a elektromotorov pre priemysel, vrátane automobilového, ako aj na výrobu špeciálnych elektromotorov a elektromechanických výrobkov. K výrobnému závodu pribudne aj výskumné a vývojové centrum, ktoré bude spolupracovať s už vybudovaným centrom v Nemecku.

 

Bude sa orientovať na vývoj špeciálnych elektromotorčekov, pohonných systémov, snímačov a ďalších komponentov, ktoré nájdu využitie najmä v automobilovom priemysle. Spoločnosť bude úzko spolupracovať so strednými školami a Technickou univerzitou Košice.

Japonská skupina Minebea je globálnym lídrom vo výrobe mechatronických a elektronických súčiastok a komponentov pre oblasť automotive. Bola založená v roku 1951. V súčasnosti pôsobí v Ázii, v Severnej Amerike a v Európe prostredníctvom 68 dcérskych spoločností zamestnávajúcich viac ako 60 tis. ľudí. Konsolidované ročné tržby prekračujú 4,5 mld. eur. V Európe má skupina svoje prevádzky vo Veľkej Británii, v Nemecku, Česku a na Slovensku. Závod v Bratislave vznikol v roku 2004 a zaoberá sa kompletizáciou elektromotorčekov pre automobilový a iný priemysel.
 reklama


Zdroj: SITA

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok