Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
3. júl. 2020Milslav
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Roy Allela vo svojich 25-tich rokoch vymyslel geniálny vynález, ktorý uľahčí komunikáciu medzi ľuďmi po celom svete.
Roy Allela vo svojich 25-tich rokoch vymyslel geniálny vynález, ktorý uľahčí komunikáciu medzi ľuďmi po celom svete.
17.04.2019 16:56 Zaujímavosti
Mladý Afričan vynašiel inteligentné rukavice, ktoré vám preložia znakovú reč do hovorovej
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
17.04.2019 16:56 Zaujímavosti

Mladý Afričan vynašiel inteligentné rukavice, ktoré vám preložia znakovú reč do hovorovejBRATISLAVA – Veda jednoducho nemá hranice. Jedno príslovie hovorí: "Nehovorte mi, že obloha je limit, keď na Mesiaci sú stopy človeka." Neustále napredovanie spojené s vedeckým a technickým pokrokom zľahčuje ľuďom každodenný život.


Viac ako 30 miliónov ľudí po celom svete má poruchu reči. U týchto ľudí je na dennej báze, že sa niekde jednoducho nevedia dohovoriť. Veď ruku na srdce, koľkí z nás poznajú posunkovú reč? Pokiaľ to nie je nevyhnutné, neučíme sa ju. Keď tento problém videl Roy Allela, 25-ročný  ambiciózny technologický nadšenec z Kene, pripravilo mu to cestu k jeho najnovšiemu vynálezu. Roy pracuje momentálne v spoločnosti Intel v oblasti zameranej na zber údajov na University of Oxford. Vymyslel inteligentné rukavice, ktoré konvertujú pohyby znakového jazyka do hovorovej reči.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🏃🏽‍♀️💨 #START ON YOUR PROJECT ❗️ ————————#signio—#royallela ————————————————— 🗣 SHOP NOW🛒 ❗️ ————————————————— 😲 💡 & 💭 💫✨ ————————————————— **👨🏾‍💻WWW.ILIVESUITE.COM👩🏽‍💻**————————————————— SUBSCRIBE: Information, Inspiration, & Evaluations especially for you❗️ —————————— #build #ecommerce #investinyourbrand #startup #smallbusiness #entrepreneur #founder #creator#blacktech #Unicornblackbusiness Professionalblackamoors #digitalondemandsolutions #ny #nj #unicornblackbusiness #projectmanagement #curators #computerrepair #technicalsolutions #adminstrative #webdevelopment #projectdevelopment #robot #ai #technology #engineer

Príspevok, ktorý zdieľa ILIVESUITE (@ilivesuite),


Sám vynálezca nazval svoj model ako Sign-IO. Tieto rukavice majú senzory pohybu na každom jednom prste. Tie potom na základe pohybu začnú meniť znaky posunkovej reči na slová a celé vety. Rukavice sú pripojené k aplikácii, ktorá rozlišuje jednotlivé slová, cez Bluethooth. 
 

Zdroj: ilivesuite/Instagram


Aplikácia, ktorá je nevyhnutnou súčasťou celého vynálezu ma viacero variant. Môžete si v nej zvoliť jazyk, pohlavie a dokonca aj výšku hlasu. Je až neskutočné, že výsledky sú presné až na 93%. Zvuk nie je jediný prispôsobiteľný aspekt rukavíc, ktoré môžu byť navrhnuté akýmkoľvek možným spôsobom - od Spider-Mana až po rukvice, aké nosia princezné v rozprávkach. Roy je dokonca názoru, že ak rukavice vyzerajú štýlovo, alebo sa podobajú na ruky nejakého superhrdinu, každé dieťa bude chcieť vedieť prčo ich máte a hlavne, na čo sa používajú.

 


Roya Allelu môžeme teda nazvať aj technickým géniom. Nikomu na svete sa ešte nepodarilo vymyslieť a skonštruovať niečo podobné. Jeho najbližším cieľom je dosiahnuť to, aby do každej špeciálnej školy v Keni pribudli aspoň dva páry takýchto rukavíc. Vynálezca dúfa, že jeho prototyp by mohol pomôcť miliónom detí so sluchovým alebo rečovým postihnutím po celom svete.
 reklama


Zdroj: netky LČ

Foto:  dailyactive.info, Instagram, YoutubeNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok