Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
19. sep. 2021Konštantín
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Google
Google
26.04.2021 17:35 Zaujímavosti
Mladý webový dizajnér dokázal kúpiť argentínsku doménu Googlu za necelých 2,5 eur
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
26.04.2021 17:35 Zaujímavosti

Mladý webový dizajnér dokázal kúpiť argentínsku doménu Googlu za necelých 2,5 eurARGENTÍNA - Stránka Google bola minulú stredu v krajine dve hodiny mimo prevádzky. Názov domény Google Argentína zatiaľ kúpil webový dizajnér za sumu 2,50 eur.


Webovému dizajnérovi sa podarilo veľmi lacno kúpiť argentínsku doménu spoločnosti Google. Nicolas Kurona, 30-ročný webový dizajér, ju kúpil bežným zákonným spôsobom. „Nikdy som si nemyslel, že sa mi to podarí kúpiť,“ povedal pre BBC. Celý tento príbeh začal, keď bol v stredu večer Nicolas za svojím pracovným stolom na okraji Buenos Aires, a vytvoril webovú stránku pre klienta. Začal dostávať správy prostredníctvom aplikácie WhatsApp, že Google nefunguje. „Zadal som do svojho prehliadača www.google.com.ar a nefungovalo to. Myslel som si, že sa deje niečo zvláštne,“ uviedol Nicolas.

 

 

Rozhodol sa pokračovať v Network Information Center Argentina, organizácii zodpovednej za prevádzkovanie doménových kódov krajín. Hľadal Google a spojenie ho presmerovalo na argentínsku doménu Google, ktorú bolo možné odkúpiť. Spočiatku to považoval za nemožné, no napokon to skúsil. Zaplatil a prišiel mu doklad o uskutočnenej transakcii. „Pri pohľade na obrazovku som zamrzol. Nemohol som uveriť tomu, čo sa v tej chvíli stalo,“ povedal Nicolás, ktorý za doménu Googlu zaplatil v prepočte necelých 2,5 eura.

 

V stredu krátko pred 22. večernou hodinou miestneho času kúpil Nicolas názov domény spoločnosti Google Argentina. Všetk milióny vyhľadávaní Google, a ľudia prichádzajúci na stránku www.google.com.ar, teraz teoreticky prichádzali k nemu. Nicolas netuší čo sa vlastne stalo a teší sa, že nemá kvôli tomu problémy. „Chcem objasniť, že som nikdy nemal zlý úmysel, iba som sa to pokúsil kúpiť a NIC mi to umožnil,“ uviedol. So svojim výhodným nákupom sa pochválil i na sociálnej sieti. Ani technologický gigant nevie, prečo bola argentínska doména v danej chvíli dostupná na zakúpenie, keďže tvrdí, že jeho licencia mala vypršať až v júli 2021. Nicolas uviedol, že doména mu bola odobraná krátko po jej zakúpení, a dokonca mu nebolo vrýtená ani jeho investícia. Spoločnosť ešte stále vyšetruje, čo sa vlastne stalo. No nech to bolo akokoľvek, na pár minút ovládol argentínsky google 30-ročný webový dizajnér.

 reklama


Zdroj: Netky Kristýna Peštová/ BBC

Foto:  TwitterNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok