Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
12. aug. 2020Darina
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
22.10.2010 12:28 Politika
Mnohé opatrenia vládneho stabilizačného balíčka sú problémové
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
22.10.2010 12:28 Politika

Mnohé opatrenia vládneho stabilizačného balíčka sú problémové
Asociácia zamestnávateľských zväzov a združení (AZZZ) podľa jej viceprezidenta Rastislava Machunku mala a stále má problém s opatreniami vlády, ktoré sa týkajú tzv. stabilizačného balíčka.
"Za najpálčivejšie problémy považujeme vo vzťahu k pôdohospodárom otázku tzv. červenej nafty, zvýšenia spotrebnej dane na pivo, tretieho dôchodkového piliera a odvodov, ktoré sú s tým spojené a zvýšenie spotrebnej dane na energie. Tieto opatrenia považujeme za skutočne problémové. Keďže si uvedomujeme, že kľúčovým problémom pre podnikateľské prostredie je súčasná výška deficitu štátneho rozpočtu, tak sme navrhli zvýšenie sadzby DPH o 2 percentuálne body, nie o jeden ako navrhla vláda SR," konštatoval na dnešnej tlačovej besede Machunka.
Systémové zmeny, ktorými sa v daňových zákonoch snaží vláda zrušiť neodôvodnené výnimky, sa podľa neho dejú príliš rýchlo, bez toho, aby sa vedelo, aké dopady opatrenia prinesú.
"V návrhu štátneho rozpočtu na rok 2011 mnohé veci akceptujeme. Máme však problém vo vzťahu k poľnohospodárom, najmä pri znížení priamych platieb na 10 %, čo v kontexte s ďalšími okolnosťami, ktorými bol pôdohospodársky sektor postihnutý, môže pre nich znamenať zhoršenie už zlého stavu. Tu je istý priestor na to, aby prišlo k zmenám," upozornil.
AZZZ návrh štátneho rozpočtu chápe ako reštriktívny. "Chápeme ho ako reštriktívny preto, aby potom mohol byť rastový v ďalších rokoch. Dúfame, že rozpočet na rok 2012 bude pripravený kvalitnejšie, s lepšími analýzami a mohli sa zrealizovať niektoré opatrenia, ktoré teraz vláda nezrealizovala," dodal Machunka.

Zdroj: TASRreklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok