Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
20. jan. 2021Dalibor
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Jeden zo zakladateľov Moderných Odborov Volkswagen Zoroslav Smolinský(vľavo)
Jeden zo zakladateľov Moderných Odborov Volkswagen Zoroslav Smolinský(vľavo)
03.11.2016 14:02 Ekonomika
Moderné Odbory Volkswagen majú viac ako 7 300 členov a chcú čo im patrí
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
03.11.2016 14:02 Ekonomika

Moderné Odbory Volkswagen majú viac ako 7 300 členov a chcú čo im patríBRATISLAVA - Moderné Odbory Volkswagen evidovali k 1. novembru viac ako 7 300 členov. Tí odišli z pôvodnej odborovej organizácie Volkswagenu, ktorá bola súčasťou Odborového zväzu (OZ) KOVO.


Potvrdil to jeden zo zakladateľov Moderných Odborov Volkswagen Zoroslav Smolinský, podľa ktorého sú ich nové odbory jedinou relevantnou odborovou organizáciou zastupujúcou zamestnancov v rokovaniach o pracovných podmienkach v automobilke. Ako ďalej Smolinský informoval, OZ KOVO prišiel celkovo o viac ako 8 100 členov.


Moderné Odbory Volkswagen vyhlásili, že ich prioritou je "venovať sa podstate činnosti odborov, a to zastupovaniu zamestnancov v jednaní o dôstojných pracovných podmienkach a o ich sociálnom zabezpečení. Prebiehajúce súdne spory nebudú mať žiadny vplyv na fungovanie Moderných Odborov Volkswagen ako nastupujúcej odborovej organizácie." Podľa Smolinského by on a ostatní členovia vedenia odborov Volkswagenu mali zotrvať na svojich pozíciách až do konečného rozhodnutia súdov.


Nové Moderné Odbory Volkswagen naďalej trvajú na tom, aby peniaze odborovej organizácie Volkswagenu, ktorá je v likvidácii, "boli jej bývalým aj súčasným členom do posledného centu vrátené". "Vyzývame preto vedenie OZ KOVO, aby prestalo viesť vojnu s odborovou organizáciou Volkswagenu a jej členmi a vrátilo odborárom a zamestnancom Volkswagenu všetko, čo im právom patrí," uviedli zástupcovia Moderných Odborov Volkswagen.


Nové Moderné Odbory Volkswagen podľa informácií Smolinského založili už 18. septembra ako reakciu na neúnosné pomery v Odborovom zväze KOVO (OZ KOVO). Spor medzi odborármi vznikol po tom, čo OZ KOVO na mimoriadnom zasadnutí rady rozhodol o likvidácii odborovej organizácie Volkswagenu. OZ KOVO zdôvodnil svoje rozhodnutie porušením stanov zo strany odborovej organizácie Volkswagenu, keď vylúčili zo svojich radov Kolomana Kraslana.

 

Podľa Smolinského šéf OZ KOVO Emil Machyna mal prostredníctvom Kraslana ovplyvňovať pomery v odboroch. Kraslan v júni kandidoval na predsedu odborov Volkswagenu, avšak neúspešne. Smolinský zároveň uviedol, že príčinou vylúčenia bolo to, že na prácu Kraslana v odboroch sa sťažovali zamestnanci automobilky. Odbory Volkswagenu sa vo veci údajného porušenia stanov OZ KOVO obrátili na súd.


 reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok