Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
15. apr. 2021Fedor
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračný záber modliaceho sa človeka nad Bibliou.
Ilustračný záber modliaceho sa človeka nad Bibliou.
02.12.2020 10:40 Zaujímavosti
Modlitba tohto farmára vás dostane! Nesie v sebe silné posolstvo
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
02.12.2020 10:40 Zaujímavosti

Modlitba tohto farmára vás dostane! Nesie v sebe silné posolstvoIstá skupina farmárov zvykla spoločne zasadať každé ráno k prestretému stolu.


Konzumovali sa raňajky, rozprávalo sa a azda sa v čase núdze poskytovala aj rada tomu, kto ju potreboval.

 

 

Symbol vďaky
Raňajkové jedlo však okrem príjemne stráveného dopoludnia a zopár kvapiek zábavy, prinášalo aj čosi iné. Zosobňovalo akýsi symbol vďaky, veď čokoľvek sa teraz ponúkalo na podnose, muselo sa predtým prichystať a niečie ruky starostlivo pripravovali každú surovinu tak, aby vo výslednom produkte chutila čo najlahodnejšie.


Farmárska skupina si uvedomovala, že za úspech vďačí Bohu a aj v prípade neúspechu je treba prosiť o pomoc jeho a nespoliehať sa na neexistujúcu náhodu.

 

Bolo to samozrejmé
Niet sa čo čudovať, že než sa zahryzlo do prvého sústa, predniesla sa modlitba. Farmár, ktorý ju mal na starosti, zatvoril oči, pozdvihol ruky a oslovil tvorcu neba aj zeme.
„Drahý Bože, ja neznášam maslo."

 

Nikto nič nevravel, ale pastor, ktorý bol na stretnutí prítomný, sa v duchu začudoval. Ani on však nahlas nevyjadril nijakú námietku.
„Bože, ja neznášam slaninu," pokračoval farmár.

 

 

Pastor sa mierne pomrvil, ale oči nechával zatvorené.
„Bože, ty vieš, že sa nejako obzvlášť neteším ani z mlieka," povzdychol si farmár.
Pastor si viac nedokázal pomôcť, pootvoril viečka a s prekvapením si všimol, že je jediný, koho obsah modlitby, takpovediac, vyvádza z rovnováhy.

 

Všetko spolu
Napokon farmár rozprávanie s Bohom ukončil tak, že vzal reč nielen pastorovi, ale aj zvyšku spoločnosti.
„Bože, ale keď sa to všetko zmieša a vytvorí sa z toho jedlo, potom mi to skutočne chutí. Takže, Pane, keď je občas život krutý a ťažký a sú v ňom ingrediencie, ktoré nám samotné nechutia, keď nerozumieme tomu, čo hovoríš a prečo sa deje to, čo sa deje, pomôž nám jednoducho oddýchnuť si v tvojom náručí a počkať na to, až sa všetko zmieša do delikátnej zmesi."

 

Farmár to vyjadril s takou pokorou, že nikoho nenechal na pochybách o úprimnosti vyznania. Život je naozaj niekedy tvrdší ako kameň a niektoré obdobia v ňom sú studenšie ako ľad. Vo všetkom však existuje dokonalé načasovanie a Boh aj z nešťastia veľkého ako svet, tvorí šťastie prekračujúce dejiny.reklama


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  Unsplash/YouTubeNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok