Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
10. aug. 2022Vavrinec
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
Modlitba
Modlitba
17.05.2021 07:52 Zaujímavosti
Modlitby, ktoré Boh zaručene vypočuje
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
17.05.2021 07:52 Zaujímavosti

Modlitby, ktoré Boh zaručene vypočujeModlitba je otvorený rozhovor s Bohom, počas ktorého sa zlé nahrádza dobrým, staré novým a nezdravé zdravým.


Skutočná modlitba dáva väčšiu radosť, než akú človek získava pri pití vína, a zanecháva duševnú silu, ktorú nezlomí ani nešťastie veľké ako hora. Človek v nej vyjadruje všetko, čo by chcel, čo stratil a z čoho sa mu ťažšie dýcha. Boh počuje, ale nie vždy vypočuje.

 

Ponechá si tajomstvo
Niekedy je túžba nenaplnená, lebo by z jej naplnenia plynula len bolesť, a niekedy Boh svoje počínanie nevysvetlí. Ponechá si ho ako tajomstvo, a odhalí ho až vtedy, keď sa skončí pozemská púť. Sú však určité prosby, ktoré nikdy nezostanú bez odozvy. Ktokoľvek ich prednesie v pravde a v pokore, môže sa spoľahnúť, že sa dočká odpovede.

 

Odpusť mi
Nikto nie je bez viny, to je celkom isté. Každý sa dopúšťa chyby a občas je vina hlbšia než oceán. Keď sa ale predstúpi pred Boha a požiada sa o odpustenie, On vonkoncom nikdy nepovie nie. Naopak, s radosťou dá milión ráz šancu, očistí dušu a zbaví ju hanby. Navyše sa nestane, žeby hriech v budúcnosti pripomenul v snahe ublížiť či ponížiť. V milosrdenstve je neprekonateľný a zachádza tak ďaleko, že nielen odpúšťa, ale na previnenie si viac nepamätá. To je ozajstná láska.

 

Pravda
Najhoršie klamstvo je sebaklam. Ničí, nasádza na oči čierne okuliare a oberá o čas, ktorý by sa mal tráviť plnohodnotne. V nahováraní falošných právd je človek majster, vie si obhájiť aj neobhájiteľné a je nesmierne zbehlý v zbieraní si argumentov. Skôr či neskôr sa však vždy dostaví akýsi zvláštny pocit, že čosi nie je v poriadku. Môže mať podobu výčitky svedomia, ukazuje sa ako nepokoj alebo zdvíha varovný prst blízke aj vzdialené okolie. Preto je vždy najlepšie popýtať o radu Boha. Ak ho niekto požiada o otvorenie očí a poznanie pravdy, zaručene mu bude vyhovené.

 

Sila
Boh jakživ nesľúbil, že žitie bude ľahké ako pierko a že sa v očiach každý deň odzrkadlí len smiech. Nie, dal jasne najavo, že nastane nejedno ťaživé obdobie, v ktorom potečú slzy, dolámu sa sny a šťastie sa skryje tak ďaleko, až sa bude zdať úplne stratené. Vtedy je dôležité myslieť na toho, kto neopustí a nezabudne. Nech sa v modlitbe povie túžba, aby trpiaci získal silu a naučil sa aj z bolesti čosi užitočné. Boh je odborník na nemožné a nakoniec spôsobí, že z najhoršieho si človek odnesie nezaplatiteľnú skúsenosť plnú odvahy, múdrosti a nekončiacej sa nádeje.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok