Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
20. okt. 2020Vendelín
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Hromadná doprava v ruskom hlavnom meste sa stane ekologickejšou
Hromadná doprava v ruskom hlavnom meste sa stane ekologickejšou
27.08.2020 17:21 Environetky
Moskva nahradila trolejbusy dopravou šetrnejšou k životnému prostrediu
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
27.08.2020 17:21 Environetky

Moskva nahradila trolejbusy dopravou šetrnejšou k životnému prostrediuMOSKVA - Hromadná doprava v ruskom hlavnom meste sa stane ekologickejšou. Magistrát Moskvy sa rozhodol takmer úplne upustiť od používania trolejbusov.


Inovačná doprava

Od septembra 2020 zostane v Moskve iba jedna trolejbusová linka. Na všetkých trasách, po ktorých predtým jazdili trolejbusy, budú chodiť elektrické autobusy.

 

"Rozhodnutie postupne opustiť trolejbusy nebolo ľahké, ale chápeme, že je to krok vpred. Budúcnosť patrí inovatívnej elektrickej doprave," uviedol Leonid Antonov, vedúci Moskovského rezortu dopravy.

 

Mestské úrady sa rozhodli ponechať iba jednu trolejbusovú linku v centre "ako prejav úcty k tomuto druhu dopravy".

 

 

Úrad primátora hlavného mesta tiež uviedol, že trend prechodu na elektrickú verejnú dopravu je v mnohých mestách v Európe, Amerike a Ázii.

 

"Ruské hlavné mesto je na prvom mieste v počte elektrických autobusov medzi európskymi metropolami. Počet elektrických vozidiel neustále rastie - v súčasnosti je vo vozovom parku 450 elektrických autobusov, do konca roka ich bude 600 a do roku 2024 viac ako 2,6 tisíc," dodal Antonov.

 

Prvá trolejbusová linka v Moskve bola spustená koncom roku 1933. Dnes je v ruskom hlavnom meste 36 trás, ktoré prevádzkujú iba elektrické autobusy.

 

Verejná doprava v Moskve

Moskovský systém hromadnej dopravy pozostáva z metra a rozsiahlej siete autobusových a električkových liniek. Verejná doprava v meste prepravuje každý deň vyše 16,5 miliónov cestujúcich.

 

 

Primátor ruského hlavného mesta už povedal, že od roku 2021 Moskva úplne opustí nákup autobusov na CNG. Mestské úrady tak plánujú postupne úplne prejsť na používanie ekologickej elektrickej verejnej dopravy. reklama


Zdroj: TASS/Netky Anna Mogilevskaia

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok