4. júl. 2022Prokop
Taliansky motocyklový jazdec Enea Bastianini (uprostred) na Ducati sa stal víťazom VC Kataru, úvodného podujatia seriálu MS cestných motocyklov v kráľovskej kubatúre MotoGP v Dauhe v nedeľu 6. marca 2022. Druhý skončil Juhoafričan Brad Binder na KTM (vľa
07.03.2022 10:50 Šport
MotoGP: Éra bez Rossiho sa začala! Prvé preteky sezóny vyhral mladý Talian Enea Bastianini

KATAR – Taliansky jazdec Enea Bastianini vyhral úvodné preteky novej sezóny MotoGP v Katare. Pre Bastianiniho to bolo jeho prvé víťazstvo v kráľovskej kubatúre MotoGP! Na druhom mieste skončil Juhoafričan Brad Binder a tretie miesto obsadil Španiel Pol Espargaro.

Favoriti sa trápili, zrodila sa nová hviezda

Obhajca titulu Francúz Fabio Quartararo a vicemajster Francesco Bagnaia patrili medzi favoritov úvodných pretekov, no už v sobotňajšej kvalifikácii sa výrazne trápili. Z prvého miesta štartoval mladučký Španiel Jorge Martín a za ním dvojica tímu Repsol Honda Pol Espargaro a fenomén Marq Marquéz

Espargaro mal najlepší štart a v prvej polovici pretekov doslova dominoval, snažil sa urobiť si dostatočný náskok pred štartovým poľom, no jazdec KTM Brad BinderEnea Bastianini sa mu dokázali udržať na dostrel.

Bastianini sa v minulej sezóne preslávil ako majster záveru pretekov a v Katare tomu nebolo inak. Mladučký Talian postupne zrýchloval svoje tempo a v poslednej časti pretekov sa dokázal dostať pred Espargara a nakoniec prešiel cielovou páskou ako víťaz. Pre Bastianiniho a jeho tím to bolo prvé víťazstvo v MotoGP.