Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
27. sep. 2020Cyprián
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
31.10.2012 13:55 Doprava
Motoristi si vydýchli, najvyťaženejší most odovzdali o mesiac skôr
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
31.10.2012 13:55 Doprava

Motoristi si vydýchli, najvyťaženejší most odovzdali o mesiac skôrMotoristi si vydýchli, najvyťaženejší most odovzdali o mesiac skôr - Doprava Novovybudovaný objekt je štvorpoľový prefabrikovaný most, tvorený z predpätých prefabrikátov v počte 56 kusov. Dĺžka mostného objektu je 105,4 m, voľná šírka medzi zábradlím je 1


Novovybudovaný objekt je štvorpoľový prefabrikovaný most, tvorený z predpätých prefabrikátov v počte 56 kusov. Dĺžka mostného objektu je 105,4 m, voľná šírka medzi zábradlím je 15 m.

Most cez rieku Hron pri zvolenskej Hypernove, ktorý je roky najvyťaženejším v meste, sprístupnili dnes po zhruba polročnej rekonštrukcii chodcom a motoristom. Dodávateľ stavebných prác, spoločnosť Doprastav, ho odovzdala o mesiac skôr, ako stanovoval plán.

Dôvodom obnovy mosta bol jeho havarijný stav, keď už niekoľko rokov platili na ňom dopravné obmedzenia. Štát, ani samosprávny kraj, ktorí ho postupne vlastnili, nenašli v minulosti dostatok peňazí na jeho opravu. Most utrpel najmä preto, že desaťročia ním prechádzala podstatná časť vozidiel z centra Zvolena v smere do Banskej Bystrice a späť.

Ako pri dnešnom otvorení mosta povedal predseda Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Vladimír Maňka, náklady na obnovu dosiahli takmer 1,29 milióna eur, čo bolo zhruba o 30 % menej, ako bol pôvodný rozpočet. Z toho sumou viac ako 182.600 eur prispelo mesto Zvolen. "Som rád, že sa konečne obyvatelia Zvolena dočkali nového mosta, už len z toho dôvodu, že jeho polročná uzávierka znamenala pre vodičov niekoľkokilometrovú obchádzku a čas navyše," uviedol predseda BBSK.

Novovybudovaný objekt je štvorpoľový prefabrikovaný most, tvorený z predpätých prefabrikátov v počte 56 kusov. Dĺžka mostného objektu je 105,4 m, voľná šírka medzi zábradlím je 15 m. Záťažovou skúškou bola preukázaná životnosť objektu na 152 rokov.

Majiteľom telesa mosta a samotnej cesty je BBSK, chodníky, po jednej strane rozšírené aj o cestičku pre cyklistov, sú v majetku mesta Zvolen. Samosprávny kraj chce ale od roku 2014 previesť celý most za symbolické euro na mesto.

Zdroj: TASRreklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok