4. júl. 2022Prokop
Na snímke vľavo kapitán Tomáš Tatar (Slovensko) a Dylan Cozens (Kanada) v zápase základnej A - skupiny Slovensko - Kanada na 85. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v Helsinkách v pondelok 16. mája 2022. FOTO TASR - Martin Baumann
16.05.2022 21:38 Šport
MS v hokeji: Kanada nám udelila lekciu, Fíni deklasovali USA

HELSINKI – Slovenskí hokejisti prehrali vo svojom treťom zápase v základnej A-skupine na MS vo Fínsku s Kanadou 1:5. Jediný gól slovenského tímu strelil Samuel Takáč, ktorý v 13. minúte v presilovke vyrovnal na 1:1. Fíni nastrielali USA 4 góly a s prehľadom zdolali silného súpera.

Kanada bola lepším tímom, musíme sa zlepšiť

Favorizovaný zámorský tím rozhodol o svojom víťazstve v 2. tretine, v ktorej strelil dva góly a odskočil Slovákom na 1:3. V úvode tretej časti pridali Kanaďania štvrtý gól, ktorým definitívne zlomili odpor zverencov Craiga Ramsayho. V bránke Slovenska dostal prvýkrát na turnaji príležitosť Adam Húska, ktorý si popri piatich inkasovaných góloch pripísal 39 zákrokov.

Slováci majú po víťazstve nad Francúzskom 4:2 a prehrách s Nemeckom (1:2) a Kanadou tri body a v tabuľke sú na priebežnom 6. mieste. Obhajcovia titulu Kanaďania zatiaľ nestratili ani bod. S 9 bodmi sú na 1. mieste A-skupiny.

Slováci nastúpia na ďalší zápas v stredu 18. mája o 19:20 SELČ proti Švajčiarsku, Kanaďania budú hrať po dvojdňovej pauze vo štvrtok od 19:20 s Kazachstanom.

Lotyšsko si poradilo s Nórskom

Lotyšskí hokejisti zdolali vo svojom treťom vystúpení v B-skupine na majstrovstvách sveta Nórov 3:2. O zisku troch bodov rozhodli v druhej tretine, ktorú vyhrali 2:0.

Lotyši odohrajú svoj štvrtý duel na MS vo štvrtok 19. mája od 19:20 SELČ proti Čechom. Nóri budú mať za súpera Rakúšanov 18. mája o 15:20.

Fíni si z USA urobili dobrý deň

Fínsko si v ostro sledovanom súboji otvorilo strelecký účet v 1. tretine, keď sa v presilovke presadil Granlund. V 2. tretine pridalo Fínsko ďalšie 3 góly. Najprv sa presadil veterán FIllpula, neskôr sa presadili ešte Manninen a Lehtonen. USA dokázalo až v závere skorigovať výsledok, o jediný gól Američanov sa postaral Galchenyuk