Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
21. sep. 2020Matúš
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
16.10.2012 12:17 Politika
M.ŠEFČOVIČ: Rozsudok Súdneho dvora EÚ dal za pravdu Slovensku aj EK
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
16.10.2012 12:17 Politika

M.ŠEFČOVIČ: Rozsudok Súdneho dvora EÚ dal za pravdu Slovensku aj EKM. ŠEFČOVIČ Rozsudok Súdneho dvora EÚ dal za pravdu Slovensku aj EK - Politika Môžeme skonštatovať, že zamietnutie žaloby Maďarska v plnom rozsahu potvrdilo solídnosť argumentov slovenskej strany a tiež pozíciu Európskej komisie, uviedol podpredseda tejto


Môžeme skonštatovať, že zamietnutie žaloby Maďarska v plnom rozsahu potvrdilo solídnosť argumentov slovenskej strany a tiež pozíciu Európskej komisie, uviedol podpredseda tejto inštitúcie Maroš Šefčovič v súvislosti s dnešným rozhodnutím Súdneho dvora EÚ v spore Sólyom verzus Slovensko.
      Slovenský eurokomisár uviedol, že si na začiatok a okolnosti tohto sporu dobre pamätá, lebo vtedy pôsobil ako vedúci Stáleho zastúpenia SR pri EÚ.
      "Slovenská republika od začiatku dôvodila tým, že pre návštevy hláv štátov je dôležité medzinárodné právo obyčajové a diplomatická prax, že ťažko možno na takéto návštevy uplatňovať právo na voľný pohyb občanov v rámci EÚ," uviedol Šefčovič na okraj sporu, ktorý vznikol po tom, ako Slovensko v auguste 2009 odoprelo vstup vtedajšiemu maďarskému prezidentovi Lászlóovi Sólyomovi na svoje územie.
      Šefčovič upozornil, že neskôr sa s argumentáciou slovenskej strany stotožnila aj Európska komisia, ktorá po rozhodnutí Maďarska obrátiť sa na Súdny dvor EÚ vystupovala v tomto spore na strane Slovenska. 
      Európski sudcovia počas trvania tohto súdneho sporu označovali prípad za veľmi zvláštny. A to aj z dôvodu, že z historického hľadiska išlo o jeden z mála prípadov sporu medzi dvoma členskými štátmi EÚ. Doteraz sa objavilo iba šesť takýchto sporov. Na druhej strane z právneho hľadiska išlo o spor medzi európskym a medzinárodným právom. Šefčovič poznamenal, že spor, ktorý sa po dnešku stáva minulosťou, môže poslúžiť ako precedens. 
      "Myslím si, že takéto jasné stanovisko bude mať veľký význam nielen pre tento spor, ale aj pre riešenie podobných situácií v  budúcnosti," zhodnotil situáciu Šefčovič.

Zdroj: TASRreklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok