Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
29. jan. 2022Gašpar
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Mince
Mince
14.06.2021 08:45 Zaujímavosti
Muž zaplatil svoje posledné výživné v minciach. Priviezol ich na vlečke
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
14.06.2021 08:45 Zaujímavosti

Muž zaplatil svoje posledné výživné v minciach. Priviezol ich na vlečkeMuž vyplatil posledné výživné vyklopením 80 000 mincí na trávnik svojej bývalej partnerky.


Avery Sandford z Virgínie tvrdí, že jej otec prišiel k domu jej mamy s vlečkou plnou mincí a niekoľko dní po tom, čo dovŕšila 18 rokov, ich jednoducho vysypal na trávu.

 

 

„Je to posledná platba výživného na dieťa,“ vysvetlil otecko nič netušiacej bývalej manželke. 

Dcéra a matka sa však rozhodli z tohto trochu detinského činu urobiť pozitívum, a venovali všetky peniaze miestnej charite.

 

„Práve som mala 18 rokov. Keď som bola v triede, prišiel môj otec. Prenajal si príves. Zastavil pred domom  vysypal všetky mince na trávu a moja mama vyšla a  čudovala sa čo to na jej dvor vysýpa. Nevedela, o koho ide, kým nezakričal, že je to posledná výplata výživného na deti,“ dodala Avery.

 

 

Avery priznala, že bola z incidentu rozrušená. „Nejde len o moju matku, ktorú sa snaží uviesť do rozpakov, ale o moju sestru, a sú naštvané, že predtým, ako to urobil, neuvažoval,“ dodala.

 

Prečítajte si: Pomáhal ľuďom zomierať. Vytvoril dokonca zariadenie na eutanáziu

 

Jej mama to dokázala otočiť na dobré a každý cent venovala neďalekému centru pre domáce zneužívanie s názvom Safe Harbor. Odovzdali charite 850 dolárov, ale keď sa správa o incidente rozšírila, ďalší ľudia sa tiež rozhodli darovať peniaze a suma narástla na zhruba 5 000 dolárov.

 

Hovorca charity povedal, že je to jednoducho neuveriteľné. „Myslím si, že Avery a jej matka využili túto skutočne hroznú a ponižujúcu skúsenosť a premenili ju na niečo pozitívne. Pre mňa je to krásna vec, ktorú spolu ako matka a dcéra urobili. Vidíte, predsalen nie sú všetci ľudia zlí," dodal hovorca.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky KP/ ledbible.com

Foto:  ledbible.comNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok