Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
26. máj. 2020Dušan
BratislavaBratislava 13°
Biblia
TV program
Moje Netky
19.07.2011 07:20 Politika
Na antikorupčnú linku sa dovolalo viac ako 300 ľudí
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
19.07.2011 07:20 Politika

Na antikorupčnú linku sa dovolalo viac ako 300 ľudí
Na antikorupčnej linke Úradu vlády SR, ktorá bola spustená 18. mája tohto roka, bolo za dva mesiace nahlásených 88 podozrení z korupčného správania, z čoho bolo iba 29 anonymných.
      Podania sa týkajú podozrení z korupcie predovšetkým Policajného zboru SR a prokuratúry, samosprávy a súdov. Sekcia kontroly a boja proti korupcii ÚV SR z doterajších 88 podnetov na prešetrenie korupčného správania odložila 48, pretože neobsahovali informácie o naplnení podstaty trestného činu korupcie v zmysle Trestného zákona. Podozrenia, ktoré neprislúchajú ÚV SR, sú postúpené inému orgánu verejnej správy, najmä Úradu boja proti korupcii, Sekcii kontroly a inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR, Generálnej prokuratúre alebo dotknutým úradom.
      Na antikorupčnú linku sa od jej spustenia dovolalo spolu 318 občanov. Okrem nahlásených podozrení z korupcie využívajú občania číslo 0850 111 001 aj na sťažnosti na nečinnosť úradov, prieťahy v konaní, oznámenie všeobecného podozrenia z korupcie, resp. sa informujú na výsledok svojho predchádzajúceho podania.
      Informácie o podozrení z korupcie na antikorupčnú linku by mali byť čo najkonkrétnejšie, aby ich bolo možné preveriť. Po prevzatí telefonátu zodpovedný pracovník Informačného centra Úradu vlády SR vyhotoví z oznámenia záznam, ktorý postúpi na sekciu kontroly a boja proti korupcii Úradu vlády SR. Tá na základe dostupných informácií overí opodstatnenosť podozrení. V prípade, ak sa opodstatnenosť nepotvrdí alebo informácie nie sú dostačujúce na to, aby mohlo pokračovať v danej veci šetrenie, je nahlásené podozrenie odložené. V prípade záujmu môže byť občan o spôsobe vybavenia informovaný, najskôr však za 18 pracovných dní.

Zdroj: TASRreklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok