Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
25. máj. 2020Urban
BratislavaBratislava 12°
Biblia
TV program
Moje Netky
05.10.2010 11:06 Zaujímavosti
Na bankového ombudsmana sa za tri roky obrátilo viac ako 2500 klientov
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
05.10.2010 11:06 Zaujímavosti

Na bankového ombudsmana sa za tri roky obrátilo viac ako 2500 klientov
Na kanceláriu inštitútu bankového ombudsmana sa počas jej trojročnej existencie podľa slov novozvolenej bankovej ombudsmanky Evy Černej obrátilo s požiadavkou na konzultáciu k finančným otázkam viac ako 2500 klientov.
      "V období od 1. septembra 2007 do 1. septembra 2010 prijal bankový ombudsman 850 oficiálnych podnetov. Zo 789 ukončených podnetov bolo 305 odmietnutých, v 291 prípadoch nebolo preukázané pochybenie banky, 101 podnetov bolo vybavených v prospech klienta a v 92 prípadoch bol podnet odložený a konanie zastavené," informovala dnes na tlačovej konferencii Černá.
      Najväčšiu skupinu (37 %) podľa jej informácií tvorili podnety klientov z oblasti úverov. Druhou a treťou najpočetnejšou skupinou boli podnety z oblasti vkladov a bežných účtov (20 %) a platobného styku a operácií s platobnými kartami (18 %).
      Inštitút bankového ombudsmana bol zriadený po vzore nemeckého, talianskeho a poľského modelu v roku 2007 Slovenskou bankovou asociáciou (SBA). Jeho úlohou je monitorovanie a vyhodnocovanie podnetov sporiteľov a mimosúdne riešenie sporov medzi bankami a ich klientmi. Pôsobnosť ombudsmana sa vzťahuje na banky, pobočky zahraničných bánk a sporiteľne, ktoré sú členmi SBA a ktoré sa zaviazali dodržiavať Etický kódex bánk v oblasti ochrany spotrebiteľa. Bankový ombudsman je volený členmi prezídia SBA na obdobie 5 rokov. Prvé funkčné obdobie ombudsmana bolo stanovené na 3 roky.

Zdroj: TASRreklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok