Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
16. jan. 2021Kristína
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
25.10.2010 07:38 Zaujímavosti
Na EUROCUP príde vyše 100 juniorských barmanov zo siedmich krajín
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
25.10.2010 07:38 Zaujímavosti

Na EUROCUP príde vyše 100 juniorských barmanov zo siedmich krajín
Vyše 100 súťažiacich zo siedmich krajín očakávajú na 18. ročníku medzinárodnej barmanskej súťaže juniorov EUROCUP 2010, ktorá sa uskutoční 27. októbra v Prešove. Podujatie organizuje Hotelová akadémia (HA) v Prešove v spolupráci s Asociáciou európskych škôl hotelierstva a turizmu.
Riaditeľ HA Jozef Šenko pre TASR uviedol, že v tomto roku privítajú 29 družstiev zo Slovenska a ďalších 13 zo zahraničia. Okrem súťažiacich z Poľska, Maďarska, Českej republiky, Ukrajiny, ktorí sa pravidelne na podujatí zúčastňujú, do Prešova pricestujú aj Slovinci a po druhý raz sa so svojím barmanským umením prestavia študenti z Mexika. Súťaž je otvorená pre stredné i vysoké školy, jediným obmedzením je veková hranica 21 rokov.
"Teší nás, že na toto podujatie prichádzajú každý rok nové školy, ale i to, že máme družstvá, ktoré sem chodia pravidelne už niekoľko rokov. Tento záujem svedčí o zvyšujúcom sa kredite EUROCUPu u nás i v zahraničí," konštatoval Šenko.
Podľa zástupcu riaditeľa HA pre odborné predmety Mareka Sotáka je príprava miešaných nápojov súčasťou školského vzdelávacieho programu a praktického vyučovania. Okrem toho, že sa ich škola týmto podujatím zviditeľňuje, práve táto súťaž poskytuje priestor, kde sa môžu študenti stretávať a konfrontovať svoje zručnosti so svojimi rovesníkmi.
Juniorskí barmani budú od 09.00 h v prešovskej Handball Aréne na Baštovej ulici pred zrakmi divákov súťažiť v kategórii Klasik a ich úlohou bude pripraviť miešaný alkoholický i nealkoholický nápoj.  
"Pravdepodobne tou čerešničkou na torte bude kategória flair, to znamená príprava miešaných nápojov pri používaní rôznych žonglovacích techník a to privádza divákov do varu. Táto kategória sa začne v popoludňajších hodinách," povedal Soták.
Súťaž sa riadi pravidlami Medzinárodnej barmanskej asociácie a na jej priebeh bude dohliadať 25 komisárov. Tí budú okrem chuti nápojov posudzovať aj techniku, správnosť postupov a celkové prevedenie prípravy nápoja.
Pre víťazov v kategóriách jednotlivcov i družstiev sú pripravené zlaté, strieborné a bronzové medaily. Najlepší jednotlivec získa Putovný pohár riaditeľa HA Prešov a víťazné družstvo Pohár predsedu PSK a Putovný pohár primátora mesta Prešov.

Zdroj: TASRreklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok