Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
26. okt. 2021Demeter
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Mária Kolíková
Mária Kolíková
10.09.2021 17:53 Domov
Na ktorého člena vlády sa spolieha Mária Kolíková?
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
10.09.2021 17:53 Domov

Na ktorého člena vlády sa spolieha Mária Kolíková?BRATISLAVA - Ministerka spravodlivosti kritizuje Petra Pellegriniho, ktorý spolu s kolegami podal návrh na jej odvolanie.


Rozhodnutie o tom, či Mária Kolíková ostane ministerkou spravodlivosti, závisí v prvom rade od premiéra Eduarda Hegera (OĽANO). V rámci odbornej práce cítila jeho podporu. Kolíková má podľa svojich slov pripravenú veľkú reformu justície a výmena ministra by podľa nej reformu oddialila alebo zablokovala. O nastavení nových pomerov sa podľa nej musia dohodnúť lídri na koaličnej rade.

 

 

Opoziční poslanci v piatok podali návrh na odvolanie Kolíkovej. Odôvodňujú to pochybnosťami v jej konaní,  napríklad v súvislosti s prenájmom budovy MS, kritizujú tiež, že za uplynulého pol roka nepriniesla nové reformy, ale riešila vnútrostranícke spory. Ďalším dôvodom je, že už nemá nárok byť ministerkou, keďže odišla zo strany Za ľudí, ktorej patrí kreslo ministra spravodlivosti.

 

Prečítajte si tiež: Peter Pellegrini vyzval Máriu Kolíkovú, aby odišla z funkcie sama

 

Jej reakciu pre TASR poskytol Peter Bubla z tlačového oddelenia Ministerstva spravodlivosti (MS) SR. "Čo sa týka toho, či naďalej budem alebo nebudem ministerkou spravodlivosti, toto rozhodnutie je vždy v prvom rade závislé od premiéra. Čo sa týka mojej odbornej práce ako ministerky, k tomuto momentu som cítila podporu premiéra. Mám pripravenú nanovo veľkú reformu justície a výmena ministra by fakticky danú reformu veľmi pravdepodobne buď vážne oddialila, alebo zablokovala. Rada by som ju zrealizovala. Ale teraz je namieste, aby sa zišla koaličná rada lídrov a panovala tu dohoda o nastavení nových pomerov".

 

Kritika Pellegriniho

 

Kolíková kritizovala lídra mimoparlamentného Hlasu-SD Petra Pellegriniho, ktorý spolu s kolegami podal návrh na jej odvolanie. "Pána Pellegriniho asi vyľakalo, že sa chystá zmena nielen ustanovenia paragrafu 363 Trestného poriadku, čo je v programovom vyhlásení vlády, ale aj veľká, komplexnejšia novela Trestného poriadku, a môže sa to dotknúť viacerých obvinených, ktorých dôverne pozná". 

 

 

Upozornila, že za rok a pol vo funkcii predložila do legislatívneho procesu 88 materiálov. Pripomenula, že Pellegrini podal ako člen vlády menej návrhov. Za posledného pol roka pôsobenia stihla podľa svojich slov presadiť zmenu kolúznej väzby, novelu upomínacieho konania a mnoho ďalších.Rezort tiež spustil podľa nej činnosť nového úradu pre správu zaisteného majetku a rovnako naštartoval fungovanie Najvyššieho správneho súdu SR.

 

Kolíková tiež zopakovala, že ako štátna tajomníčka nemala žiaden priestor zasahovať do procesu výberu prenájmu budovy MS. "Napriek tomu som iniciatívne po mojom nástupe ako ministerka poskytla všetku dokumentáciu pre preverenie celého procesu".  

 

 

 

 

 reklama


Zdroj: TASR/Netky.sk LD

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok