Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
14. okt. 2019Boris
BratislavaBratislava 11°
Biblia
TV program
Moje Netky
20.10.2010 07:28 Ekonomika
Na Národnom fóre produktivity diskutujú o priemyselnom inžinierstve
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
20.10.2010 07:28 Ekonomika

Na Národnom fóre produktivity diskutujú o priemyselnom inžinierstve
Pokrokovým i tradičným prístupom priemyselného inžinierstva je venované 13. Národné fórum produktivity, ktoré dnes začalo v Žiline. Hlavnou témou dvojdňového podujatia je Priemyselné inžinierstvo v kontexte vývoja moderných výrobných systémov.
Predseda Správnej rady Slovenského centra produktivity (SCP) Milan Hulín pre TASR uviedol, že cieľovou skupinou sú predovšetkým členovia vedenia podnikov v spracovateľskom priemysle. „Predstavia skúsenosti v súvislosti s reakciou podnikov na nové podmienky, ktorým sa museli prispôsobovať v etape recesie. A najnovšie poznatky, súvisiace s priemyselnou praxou, ktoré by ostatným podnikom mohli slúžiť ako najlepšie praktiky do budúcna. Medzi vystupujúcimi sú napríklad zástupcovia spoločností Whirpool Slovakia spol. s r.o., Continental Matador Truck Tires s.r.o. či PSA Peugeot Citroen Slovakia,“ informoval Hulín.
Druhý deň Národného fóra produktivity bude venovaný praktickej časti - trom workshopom zameraným na otázky projektovania pracovísk, zavádzania štandardizovanej práce a využitie techniky A3 report. „Workshopy sú doplnené o ďalšiu pridanú hodnotu, ktorá spočíva v možnosti vidieť situáciu v podnikovej praxi. Takže sú spojené s návštevou podnikov Whirpool Slovakia, Johnson Controls a Kia. Približne 50 až 60 percent účastníkov sú stáli partneri. Prichádzajú, aby si určitým spôsobom obnovili poznatky, ktoré niekedy využívali. A zároveň mali možnosť prediskutovať realitu bežného dňa, ktorá nespočíva len na knižných poznatkoch, ale práve v diskusiách s ľuďmi, ktorí to zažili,“ povedal Hulín.
Nástup krízy a všeobecnej recesie dopadol podľa predsedu Správnej rady SCP aj na slovenskú ekonomiku, pričom dopady budeme môcť jednoznačne identifikovať o niekoľko rokov. „Výrazne bol ovplyvnený export, výroba. Ale v súvislosti s vývojom produktivity na Slovensku môžeme konštatovať, že mnohé podniky správne zareagovali. Pokiaľ im to dovoľovala ekonomická situácia a samotná organizácia prevádzky, podarilo sa im zabezpečiť štandardnú úroveň. A v súčasnosti, kedy je v mnohých podnikoch potrebné zásadne zvyšovať objemy výroby, tie podniky fungujú ešte s vyššou produktivitou ako to bolo pred krízou,“ dodal Hulín.

Zdroj: TASRreklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok