Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
27. máj. 2020Iveta
BratislavaBratislava 12°
Biblia
TV program
Moje Netky
06.10.2010 07:18 Kultúra
Na slávnostnom obede sa stretla s predstaviteľmi cirkví v SR
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
06.10.2010 07:18 Kultúra

Na slávnostnom obede sa stretla s predstaviteľmi cirkví v SR
Predstavitelia cirkví a náboženských spoločností registrovaných v SR sa stretli dnes v Bratislave na slávnostnom obede s predsedníčkou vlády Ivetou Radičovou.
Hlavným cieľom tohto neformálneho stretnutia bolo vytvoriť priestor na vzájomné zoznámenie sa. Ako po stretnutí uviedol predseda Konferencie biskupov Slovenska (KBS), arcibiskup Stanislav Zvolenský, predmetom rozhovoru boli najmä témy súvisiace s pôsobením cirkví pri posilňovaní hodnôt v spoločnosti.
Podľa jeho slov sa široká diskusia rozvinula okolo projektov zlepšenia kultúry života v rómskych osadách. "Spomínali sa možnosti, ktoré majú jednotlivé cirkvi a náboženské spoločnosti a hodnotila sa účinnosť projektov na zvyšovanie kultúry v rómskych osadách," poznamenal Zvolenský.
Počas obeda sa venovali aj otázke sociálnych služieb, kde katolícka ako aj iné cirkvi, ako neštátni zriaďovatelia, zápasia s problémami. Zvolenský potvrdil, že premiérka vyjadrila ochotu im pomôcť. "V najbližších týždňoch sa bude pracovať na odstránení ťažkostí, aby sa pomohlo prežitiu cirkevných zariadení sociálnych služieb a do budúcnosti sa urobili systémové opatrenia," konštatoval Zvolenský.
Zástupcovia cirkví neobišli ani tému financovania ich škôl a školských zariadení. Radičová podľa slov predsedu KBS vyjadrila ochotu odstrániť rozdiel vo financovaní medzi štátnymi a cirkevnými školami, aby rodičia mali možnosť slobodne sa rozhodnúť, kam ich dieťa bude chodiť.
O možnej návšteve pápeža Benedikta XVI. v roku 2013 na Slovensku či odluke štátu od cirkvi sa dnes nediskutovalo.
Na Slovensku je registrovaných 18 cirkví, pričom k Rímskokatolíckej cirkvi sa hlási asi 70 percent obyvateľov SR.

Zdroj: TASRreklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok