Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Koronavírus
28. feb. 2021Zlatica
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Koronavírus. Otvorte časovú os udalostí.
Očkovanie proti koronavírusu
Očkovanie proti koronavírusu
22.01.2021 14:32 Domov
Na Slovensku doteraz nezaznamenali priame ohrozenie života zaočkovaných
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
22.01.2021 14:32 Domov

Na Slovensku doteraz nezaznamenali priame ohrozenie života zaočkovanýchTypickými vedľajšími účinkami po očkovaní sú bolesť a začervenanie v mieste vpichu, bolesť končatiny, únava, zvýšená teplota, bolesti hlavy, svalov, kĺbov a iné krátkodobé nezávažné reakcie.


Na Slovensku doteraz nebol zaznamenaný prípad, kedy by očkovaný človek musel byť hospitalizovaný na ARE a v priamom ohrození života. Štátny ústav pre kontrolu liečiv uviedol na sociálnej sieti, že každá vakcína môže mať vedľajšie účinky, ktoré sa však neobjavia u všetkých očkovaných. Typickými vedľajšími účinkami po očkovaní sú bolesť a začervenanie v mieste vpichu, bolesť končatiny, únava, zvýšená teplota, bolesti hlavy, svalov, kĺbov a iné krátkodobé nezávažné reakcie. Takéto vedľajšie účinky sú prirodzenou reakciou imunitného systému na očkovanie a prevažná väčšina hlásení aj pri očkovaní proti COVID-19 sa týka práve takýchto krátkodobých nezávažných reakcií.

 


Zriedkavo  sa vyskytujú aj závažnejšie podozrenia na nežiaduce účinky, ktoré boli nahlásené aj na Slovensku. Ide napríklad o alergické reakcie alebo prekolapsový stav. V takýchto prípadoch si stav pacienta môže vyžadovať aj podanie korekčnej liečby a lekársky dohľad. „Ani tieto nežiaduce reakcie však nepredstavujú priame ohrozenie života očkovaného človeka a po podaní liečby dochádza zvyčajne k rýchlemu zotaveniu,“ doplnil Štátny ústav.
 reklama


Zdroj: SITA/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  Fb Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republikyNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok