Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
3. aug. 2020Jerguš
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Jaslovské Bohunice
Jaslovské Bohunice
19.06.2019 17:30 Domov
Na Slovensku prebehli rokovania o jadrovej bezpečnosti
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
19.06.2019 17:30 Domov

Na Slovensku prebehli rokovania o jadrovej bezpečnostiPIEŠŤANY - Od začiatku tohto týždňa sa na Slovensku konalo bilaterálne stretnutie slovenských a rakúskych zástupcov ohľadom otázok jadrovej bezpečnosti a ochrany. Slovenskú delegáciu viedla predsedníčka Úradu jadrového dozoru (ÚJD) SR Marta Žiaková.


Na rokovaní k projektu dostavby 3. a 4. bloku jadrovej elektrárne v Mochovciach experti prebrali témy týkajúce sa priebehu horúcej hydroskúšky na 3. bloku či uvádzanie prevádzky jadrovej elektrárne. Osobitne sa pozornosť sústredila na otázky spojené s osadzovaním kotviacich prvkov v kontajnmente.

 

 

Boli prezentované postupy pre navrhovanie umiestnenia a inštaláciu kotviacich platní, slúžiacich na zodolnenie osadenia technologických zariadení do stavebných konštrukcií v prípade seizmickej udalosti. Prezentované boli i postupy pre odstraňovanie identifikovaných nedostatkov v inštalovaných systémoch.

 

 

Počas dnešného dňa rakúska delegácia navštívila Jadrovú a vyraďovaciu spoločnosť, a. s., v Jaslovských Bohuniciach s cieľom prezrieť si vyraďovanú jadrovú elektráreň V-1. Vedúci delegácie ocenili pravidelné každoročné stretnutie a zdôraznili jeho relevantnosť v kontexte vytvárania možností pre vzájomnú diskusiu medzi oboma krajinami.

 

 

 

 reklama


Zdroj: TASR/netky LČ

Foto:  TASR, SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok