Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
15. apr. 2021Fedor
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
08.04.2019 06:22 Domov
Na Slovensku vysadia 23 nových zelených oáz
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
08.04.2019 06:22 Domov

Na Slovensku vysadia 23 nových zelených oázBANSKÁ BYSTRICA - Slovensko plnohodnotne využije grant, ktorý dostalo od nadácie Ekopolis a vysadí novú zeleň po celej krajine.


K dispozícii na to má 60-tisíc eur. Táto suma sa rozdelí 23 oblastiam, zástupcovia ktorých sa zapojili do 13. ročníka grantového programu Zelené oázy a navrhli projekt, kde a ako „zazelenať“ jednotlivé miesta. To by mali byť zrealizované do septembra tohto roka.

 

„Naším cieľom je podporiť a motivovať aktívne komunity k starostlivosti o prostredie okolo nás. S heslom tohto ročníka Saďme stromy! sme sa zamerali predovšetkým na podporu projektov, ktorých cieľom je vysádzanie zelene a stromov,“ povedal Anton Molnár, riaditeľ Podnikovej a marketingovej komunikácie Slovnaft, a.s., ktorá je hlavným partnerom programu. Zároveň verí, že nové „oázy“ ponúknu širokej verejnosti nový priestor pre relax a zároveň prispejú k ochrane prírody.

 

 

Do projektu sa tento rok zapojilo celkovo 123 záujemcov, z ktorých sa vo dvoch kolách vybralo 23 najzaujímavejších nápadov. Medzi vybranými bolo napríklad občianske združenie Tatry z Liptovského Mikuláša. To je dlhodobo aktívne v oblasti výsadby na sídlisku Podbreziny. Vďaka novému grantu tu vysadia ďalších 90 javorov a borovíc.

 

Aj obec Hlboké v Senickom okrese sa viac zazelená, dobrovoľníci a členovia občianskeho združenia Prakoreň vysadia viac ako 200 prevažne ovocných stromov popri ceste medzi obcou a osadou Zaháj. Zároveň plánujú nové stromy aj v okolí vodnej nádrže, čím podporia hniezdenie i dostupnosť potravy pre vtáctvo.

 

Na opačnej strane Slovenska v obci Ulič v okrese Snina v spolupráci obce a dobrovoľníkov vysadia obecný ovocný sad v blízkosti komunitného centra a tradičné ovocné stromoradie pozdĺž turistickej trasy, spolu viac ako 120 ovocných drevín.reklama


Zdroj: TASR/netky IK

Foto:  TASR/UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok