Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
20. apr. 2021Marcel
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
S návrhom zriadiť Radu vlády SR pre rozvoj zamestnanosti prišiel Ján Richter, minister práce, sociálnych vecí a rodiny
S návrhom zriadiť Radu vlády SR pre rozvoj zamestnanosti prišiel Ján Richter, minister práce, sociálnych vecí a rodiny
21.02.2018 12:56 Ekonomika
Na Slovensku vznikne nový poradný orgán vlády, ktorý bude monitorovať trh práce a rozvíjať zamestnanosť
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
21.02.2018 12:56 Ekonomika

Na Slovensku vznikne nový poradný orgán vlády, ktorý bude monitorovať trh práce a rozvíjať zamestnanosťBRATISLAVA - Vláda dnes schválila návrh na zriadenie Rady vlády SR pre rozvoj zamestnanosti. Pôjde o poradný a iniciatívny orgán vlády, ktorý má monitorovať aktuálny stav trhu práce a služieb zamestnanosti na Slovensku a navrhovať opatrenia na odstraňovanie dôvodov nedostatku kvalifikovanej pracovnej sily na trhu práce.


Rada bude mať 15 členov, štyroch z nich navrhnú zamestnávatelia a troch odborári. Rada vlády SR pre rozvoj zamestnanosti má tiež odporúčať príslušným ministrom skúmať príčiny ovplyvňujúce aktuálny stav trhu práce na Slovensku, koordinovať rezortné politiky pri rozvoji zamestnanosti s dôrazom na zosúladenie vzdelávania s potrebami trhu práce a vyjadrovať sa k prognózam vývoja na trhu práce.

 

Medzi jej kompetencie bude patriť aj koordinácia plnenia Národnej stratégie zamestnanosti Slovenskej republiky do roku 2020. Rada by tiež mala zaujímať stanovisko k štruktúre, obsahu a cieľovým skupinám národných projektov a dopytových-orientovaných projektov pre oblasť vzdelávania a prípravy pre trh práce.

Jedno zasadnutie rady by si malo zo štátneho rozpočtu vyžiadať výdavky v sume 50 eur. Do konca tohto roka by tak činnosť rady stála odhadovaných 200 eur a v ďalších rokoch asi 300 eur.
 reklama


Zdroj: SITA

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok