Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
12.12.2018 13:58 Kultúra
Na Spiši pripravili koncoročné vernisáže
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
12.12.2018 13:58 Kultúra

Na Spiši pripravili koncoročné vernisážeSpišská Nová Ves – Galéria umelcov Spiša (GUS) ponúkne verejnosti najnovšie tri výstavy. Ich vernisáže sú už naplánované na stredu o 17. hod.


Prvou je medzinárodný premiérový výstavný projekt GUS pod názvom Utopus ČSR + Čas pre nové utópie, ktorý reaguje na 100. výročie vzniku Československa. Reflektuje spoločnú minulosť týchto dvoch štátov a zároveň otvára otázky týkajúce sa budúcnosti v globálnom meradle. Výstava predstavuje tvorbu deviatich umelcov mladej a strednej generácie zo Slovenska, Česka, Veľkej Británie a Ukrajiny.

 

"Prostredníctvom maľby, sochy, inštalácie a videa sa utópia prezentuje ako impulz, kriticky prehodnotený koncept alebo ako viac či menej konkrétna vízia," informovala Lenka Králová z GUS.

 

Ďalšia výstava je venovaná kresbám Emila Makovického. Je rozdelená do dvoch celkov. Prvý sa zameriava na reštaurované diela na papieri, ošetrených ich bolo 276. Druhá časť výstavy uvádza autorove ilustrácie pripravované v 40. rokoch 20. storočia pre časopis Slniečko a iné knižné ilustrácie vydávané v tomto období. Makovický má svoje nezastupiteľné miesto v zbierkovom fonde galérie, kde sa nachádza spolu 397 autorových diel.

 

 

Výstava s názvom A—Z dizajn digitálneho písma na Slovensku predstavuje 26 digitálnych písiem od 23 tvorcov. Tento výber je selekciou písiem prezentovaných v publikácii Fonts SK, ktorej autorom je Samuel Čarnoký.

 

"Cieľom výstavného projektu je prezentovať rozmanitosť písmových foriem a autorských prístupov. Nájdeme tu písmarské práce od etablovaných tvorcov, písma vytvorené v akademickom prostredí a tvorbu mladej generácie talentovaných autorov," priblížila Králová.

Projekty podporil Fond na podporu umenia. Výstavy budú verejnosti prístupné do 31. marca 2019.

 

 

 

 reklama


Zdroj: L.Č. netky.sk/TASR

Foto:  PIXABAY, InstagramNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok