Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
23. sep. 2020Zdenka
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Obvinenému priťažilo to, že za dverami sa riešil spor za sympatie k extrémizmu.
Obvinenému priťažilo to, že za dverami sa riešil spor za sympatie k extrémizmu.
31.10.2019 09:21 Domov
Na súde si robil srandu, dostal peňažnú pokutu a hrozí mu odňatie slobody
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
31.10.2019 09:21 Domov

Na súde si robil srandu, dostal peňažnú pokutu a hrozí mu odňatie slobodyBRATISLAVA - Tak toto nevymyslíš. Anton G. sa minulý rok v máji pred pojednávacou miestnosťou na Najvyššom súde (NS) SR hlasno pozdravil "Na stráž". Samozrejme išlo žart, no ten bol absolútne nemiestny.


Samosudca Špecializovaného trestného súdu v Pezinku (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica, odsúdil obvineného na peňažný trest vo výške 5000 eur.

 

 

Ako vyplýva z trestného rozkazu, ŠTS Antona G. uznal vinného z prečinu sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd. V prípade, že by odsúdený trest nezaplatil, sudca obvinenému ustanovil náhradný trest odňatia slobody vo výmere šesť mesiacov. Verdikt nie je právoplatný, voči trestnému rozkazu je možné podať odpor na ŠTS do ôsmich dní od jeho doručenia.

 

"Skutok sa stal po skončení troch súdnych pojednávaní, týkajúcich sa rozhodovania o sťažnostiach voči uzneseniu o vzatí do väzby troch osôb obvinených z extrémistických trestných činov, na NS SR v priestoroch pred pojednávacou miestnosťou," uviedla hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.

 

 

Anton G. vtedy v prítomnosti spomínaných osôb zvýšeným hlasom vyslovil pozdrav "Na stráž". "Tým verejne, a na mieste verejnosti prístupnom, použitím pozdravu prejavil sympatie k ideológii ľudáckeho režimu na Slovensku a k Hlinkovej garde," dodala Tökölyová.

 

Obvinený teda verejne prejavil sympatie k skupine, hnutiu alebo ideológii, ktorá smeruje a v minulosti smerovala k potlačeniu základných práv a slobôd, alebo ktorá hlása rasovú, etnickú, národnostnú, náboženskú nenávisť. V čase spáchania skutku sa navyše na NS SR rozhodovalo o väzobnom stíhaní Michala B., Jakuba Š. a Jaroslava P., obvinených z extrémizmu, čo sa teda v tejto súvisloslosti môže chápať ako priťažujúca okolnosť.

 

 

Národná kriminálna agentúra (NAKA) 10. mája 2018 zadržala celkovo šesť osôb zo západného a stredného Slovenska obvinených z extrémizmu, medzi nimi aj spomínaného Michala B., Jakuba Š. a Jaroslava P.

 

 

 

 reklama


Zdroj: TASR/netky LČ

Foto:  TASR, Pixabay, FacebookNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok