Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
9. mar. 2021Františka
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
04.02.2019 17:48 Domov
Na výbore pre pôdohospodárstvo sa budú v utorok zaoberať škandálom s poľským mäsom
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
04.02.2019 17:48 Domov

Na výbore pre pôdohospodárstvo sa budú v utorok zaoberať škandálom s poľským mäsomBRATISLAVA - Mimoriadne zasadnutie Výboru NR SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie sa na podnet strany Sloboda a Solidarita (SaS) uskutoční v utorok 5. februára.


Na výbore sa zúčastní ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Gabriela Matečná, vedúci zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Ladislav Miko a ústredný riaditeľ Štátnej veterinárnej a potravinovej správy (ŠVPS) Jozef Bíreš. Dôvodom zvolania výboru je škandál s rizikovým poľským mäsom a postup kompetentných slovenských orgánov. Informovala o tom v pondelok strana SaS v tlačovej správe.

Pre stranu SaS bude na mimoriadnom výbore dôležité to, či kompetentní dokážu odpovedať na to, prečo doteraz nebol vydaný zákaz dovozu hovädzieho mäsa a mäsových výrobkov z Poľska a prečo neboli uzatvorené identifikované prevádzky na Slovensku, ktoré prijali rizikové mäso.

 

Od zástupcu Európskej komisie zas strana SaS očakáva informácie o krokoch EÚ voči Poľsku pre spomínaný škandál.

"Chceme byť detailne informovaní o rozsahu tohto škandálu a o vykonaných opatreniach. Očakávame, že zodpovední vysvetlia všetky nejasnosti a budú zodpovedať na naše otázky. Na výbore sa preto budeme pýtať aj na informáciu, do akých výrobkov sa mohlo dostať mäso, či to, ako bolo spracovávané mäso od poľských dodávateľov v zatiaľ zistených spracovateľských závodoch. Dôležité je tiež vedieť, ako dlho odoberali tieto závody mäso od poľských dodávateľov,“ uviedla poslankyňa NR SR za SaS a iniciátorka výboru Anna Zemanová.

SaS zároveň pripomína, že najmenej traja spracovatelia na Slovensku mali dodávky z inkriminovaného bitúnku. „Ak bola realizovaná porážka kráv s ťažkým zdravotným postihnutím vrátane možnosti infekčne chorého hovädzieho dobytka, je veľký predpoklad, že poľský bitúnok mohol byť kompletne kontaminovaný, a tým mohlo byť kontaminované aj mäso zdravého dobytka.

 

Problémom by mohlo byť aj prípadné kontaminovanie spracovateľských priestorov,“ upozornila tímlíderka SaS pre pôdohospodárstvo Jarmila Halgašová.

Podľa poslankyne NR SR za SaS a tímlíderky strany pre zdravotníctvo Jany Cigánikovej možno dokonca hovoriť o nezvládnutej ochrane zdravia a bezpečnosti ľudí, najmä detí. „Keďže môže ísť o všeobecné ohrozenie verejného zdravia, tak si slovenské zdravotníctvo nemôže dovoliť takéto zlyhania,“ konštatovala Cigániková.reklama


Zdroj: SITA, netky BL

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok