Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
27. feb. 2021Alexander
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
28.09.2017 06:00 Ekonomika
Na výskum a inovácie pôjde z eurofondov menej
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
28.09.2017 06:00 Ekonomika

Na výskum a inovácie pôjde z eurofondov menej



BRATISLAVA - Vláda dnes odsúhlasila zmenu operačného programu Výskum a inovácie na programové obdobie 2014 – 2020. Celková alokácia sa tak zníži o 35,7 milióna eur.


Dôvodom je rozhodnutie Európskej komisie o znížení finančnej obálky SR pre politiku súdržnosti pre dobré ekonomické výsledky Slovenska.

 

"Zníženie bude uplatnené na ušetrené zdroje z národných projektov, kde boli dosiahnuté úspory rozpočtovaných prostriedkov pri súčasnom zachovaní, resp. zvýšení plánovaných cieľových hodnôt merateľných ukazovateľov, a čiastočným znížením podpory výskumných a inovačných postupov v podnikoch, tak aby zostal zachovaný objem finančných prostriedkov vyčlenený na inovačné aktivity malých a stredných podnikov," píše sa v materiáli ministerstva školstva.

 

Zmena operačného programu sa podľa rezortu nedotkne plnenia cieľov stratégie Európskej únie na zabezpečenie inteligentného, udržateľného a inkluzívneho rastu, ani plnenia cieľov Stratégie výskumu a inovácií pre inteligentnú špecializáciu SR naviazaných na operačný program. Ten má aj naďalej podporovať zmenu slovenskej ekonomiky smerom k rastu založenému na zvyšovaní inovačnej schopnosti a excelentnosti vo výskume a inováciách s cieľom podporovať udržateľný rast príjmov, zamestnanosti a kvality života.

 

Schválená zmena reaguje na technickú úpravu finančnej obálky SR pre politiku súdržnosti na roky 2017 – 2020. Súčasne s ňou sa vykonávajú zmeny v ostatných dotknutých operačných programoch a aktualizácia Partnerskej dohody SR na roky 2014 – 2020. Návrh zmeny v operačnom programe musí teraz ministerstvo školstva do piatich dní poslať na posúdenie Európskej komisii.

 

 

 



reklama


Zdroj: TASR

Foto:  TASR



Našli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok