Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
19. apr. 2021Jela
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
05.09.2017 11:07 Domov
Nadácia pre deti Slovenska opäť podporí projekty zamerané na bezpečné športovanie detí
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
05.09.2017 11:07 Domov

Nadácia pre deti Slovenska opäť podporí projekty zamerané na bezpečné športovanie detíBRATISLAVA - Projekty zamerané na bezpečné športovanie detí a prevenciu detských úrazov opäť podporí Nadácia pre deti Slovenska (NDS) v rámci grantového programu Športujem rád a bezpečne.


Jeho hlavným cieľom je motivovať deti k športovaniu. O podporu sa môžu uchádzať školy, samosprávy, komunitné a materské centrá, športové kluby a mimovládne neziskové organizácie z celého Slovenska od 6. septembra do 10. októbra. NDS a poisťovňa Kooperativa na tretí ročník programu vyčlenili 34 000 eur z Nadačného fondu Deti v bezpečí.

Grantový program Športujem rád a bezpečne vznikol v roku 2015 a v priebehu dvoch rokov bolo vďaka nemu prerozdelených takmer 80 000 eur na aktivity detí a mladých ľudí prostredníctvom 38 organizácií. „Grantový program dokazuje, že nie víťazstvá, ale tímový duch, radosť z pohybu, bezpečné prostredie a spoločná zábava je to, na čom skutočne záleží. A to v korporátnom, rovnako ako aj v detskom svete,“ uviedol správca NDS Ondrej Gallo.

V grantovej výzve Športujem rád a bezpečne môžu uchádzači získať finančnú podporu do výšky tritisíc eur na rozvoj nesúťažného športovania, pohyb detí a prevenciu úrazov pri pohybových aktivitách. V rámci grantového programu budú taktiež školenia pre prijímateľov finančnej podpory.

 

Financie z grantu môžu získať projekty zamerané na podporu prirodzeného pohybu a vnútornej motivácie detí bez dôrazu na výkon, na rozvoj sebaúcty, sebavedomia a vzájomného rešpektu detí pri športe, na zvýšenie bezpečnosti pri športovaní ako aj na aktívne zapojenie širšej komunity do tvorby bezpečného prostredia pre pravidelné športovanie.

Projekty možno prihlasovať elektronicky prostredníctvom online aplikácie na stránke www.nds.sk, kde sa nachádzajú aj podrobnejšie informácie o programe.
 reklama


Zdroj: SITA

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok