Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
22. sep. 2020Móric
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Oprava po niekom je niekedy ešte ťažšia ako prísť s poruchou hneď do servisu.
Oprava po niekom je niekedy ešte ťažšia ako prísť s poruchou hneď do servisu.
28.11.2019 19:48 Relax
Najabsurdnejšie opravy v autoservisoch
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
28.11.2019 19:48 Relax

Najabsurdnejšie opravy v autoservisochBRATISLAVA - Ako to už býva, väčšina z nás sa snaží ušetriť peniaze kde to len ide. Výnimkou nie je veľmi dôležitý servis o auto. Pokiaľ sa vodič cíti byť dostatočne zručný, môže sa mylne domnievať, že si doma dokáže opraviť všetko, a tým pádom nemusí ísť kvôli oprave do autoservisu.


Niekedy tento prístup funguje, no vo väčšine prípadov nie. V spolupráci s ProfiAuto sme si preto pre vás pripravili zoznam najkurióznejších opráv, ktoré museli mechanici vo svojich servisoch opraviť po majiteľoch automobilov.

 

 

Vypínač na palubnej doske

Kombinované spínače sú jedným z prvkov v aute, ktoré nie je možné jednoducho opraviť. Tieto nenápadné súčiastky sú zodpovedné za riadenie jednotlivých elektrických súčiastok. V prípade nefunkčnosti jednej časti je ta potreby výmena celej súčiastky.

 

"Raz k nám do autoservisu prišlo auto, ktoré malo namiesto spínača obyčajný vypínač zo schodiska. Toto riešenie nielen že nevyzerá dobre, ale je aj nebezpečné a navyše nezákonné," hovorí Lukáš Czauderna, poradca pre rozvoj autoservisov ProfiAuto. Súčiastky, ktoré do auta nepatria, môžu spôsobiť zranenie. 

 

 

Sýtená voda namiesto chladiacej kvapaliny

Do jedného z autoservisov siete ProfiAuto prišiel vodič, ktorý namiesto chladiacej kvapaliny použil sýtenú vodu, čím ale poškodil vodné čerpadlo. Mechanici museli túto poruchu riešiť rozobratím celého zariadenia. Nápoje sýtené oxidom uhličitým obsahujú kyselinu fosforečnú a kyselinu citrónovú, takže niekedy pracujú ako odstraňovače vodného kameňa, čo ale u automobilov neplatí.

 

 

Odrezaná brzdová hadica

Jednou z najabsurdnejších úprav, s ktorou sa mechanici zo siete ProfiAuto stretli, bola odrezaná a stiahnutá brzdová hadica zadného kolesa. Takáto úprava totiž mohla spôsobiť nehodu a jej autor by sa pravdepodobne dostal do väzenia. Našťastie mechanici tento problém ihneď vyriešili. Brzdový systém sa skladá z radu utesnených potrubí, v ktorých cirkuluje brzdová kvapalina. Ak vodič zošliapne pedál, vytvorí v systéme tlak, ktorý zatlačí na brzdové piesty, čím dôjde k brzdeniu. Akýkoľvek neodborný zásah môže preto narušiť celý brzdový systém. 

 

 

Kryt chladiča z lepenky

Pri zakrytí chladiča krytom z lepenky ide o veľmi nebezpečný počin. "Vodiči zabúdajú na to, že automobily sú v dnešnej dobe konštruované tak, aby sa vyrovnali ako s chladným, tak i teplým počasím. Navyše po zakrytí chladiča sa môže prehriať motor, čo vedie k páleniu tesnenia," hovorí Lukáš Czauderna na záver.reklama


Zdroj: netky Lukáš Čief

Foto:  ProfiAuto, Facebook, TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok