Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
4. júl. 2022Prokop
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
01.05.2022 08:00 Kultúra
Nájdime hrdinov v sociálnych službách, prihláste ich do ankety DOBRÉ SRDCE!
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
01.05.2022 08:00 Kultúra

Nájdime hrdinov v sociálnych službách, prihláste ich do ankety DOBRÉ SRDCE!Asociácia poskytovateľov sociálnych služieb v Slovenskej republike vyhlasuje celoslovenskú anketu o najlepších pracovníkov v sociálnych službách a štartuje tak 3. ročník Národnej ceny starostlivosti DOBRÉ SRDCE. Víťazov sa dozvieme na slávnostnom galavečere 12. septembra 2022 v Starej tržnici v Bratislave, kde vystúpia Peter Nagy, Katka Knechtová či skupina Hex.


Zamestnávatelia, kolegovia ale aj prijímatelia sociálnych služieb, ich príbuzní a známi, ktorí poznáte skvelú opatrovateľku, sestru v sociálnych službách, sociálneho, či iného pracovníka sociálnych služieb, zbystrite pozornosť. Od 1. 5. 2022 ich môžete prihlásiť do Národnej ceny starostlivosti Dobré srdce.  A to cez elektronickú prihlášku na www.dobre-srdce.sk alebo poštou na adresu Asociácia poskytovateľov sociálnych služieb v SR, Fedákova 5, 841 02 Bratislava s heslom na obálke: DOBRÉ SRDCE 2022.

 

„Naším zámerom je neprestať hľadať statočných hrdinov v sociálnych službách a preto robíme aj tretí ročník. Sme radi, že reakcie odbornej, ale aj laickej verejnosti na tie prvé dva boli veľmi pozitívne. Službu, ktorú pracovníci poskytujú, je v spoločnosti nenahraditeľná. Aj počas covidu sme spoľahlivo ochraňovali životy najzraniteľnejších,  preto si zamestnanci v sociálnych službách zaslúžia uznanie. A forma takouto anketou sa ukázala ako veľmi účinná. O ich Dobrých srdciach, s ktorými svoju prácu vykonávajú, nemusí nikto pochybovať, a preto ich budeme aj naďalej zviditeľňovať a predstavovať verejnosti,“ uviedla koordinátorka Dobrého srdca a predsedníčka APSS v SR Anna Ghannamová.

 

 

Víťazov ankety sa dozvieme na slávnostnom galavečere 12. septembra 2022 v Starej tržnici v Bratislave, kde vystúpia Peter Nagy, Katka Knechtová a skupina Hex. Záznam z tohtovečera odvysiela RTVS na dvojke v polovici októbra. Autorom ocenenia - sklenenej plastiky, ktorú získavajú víťazi kategórií, je opäť študent katedry úžitkového umenia VŠVÚ Dominik Pirháč. Kreatívnu časť kampane si pod svoje krídla zobrala agentúra Imagons. Réžie dokrútok, príbehov finalistov v ich prirodzenom prostredí sa opäť ujme Branislav Gotthardt a galavečer bude moderovať rovnako ako minulý rok Juraj Bača.

 

Anketa DOBRÉ SRDCE má vo svojej edícii na rok 2022 sedem kategórií. Vypadla kategória Fundraiser, príbehy týchto ľudí zaradila do sekcie odborný pracovník. Rovnako anketa vylúčila kategóriu novinár. Nie preto, že si neváži ich prácu, ale primárne sa zameralana ľudí, ktorí pracujú v sociálnych službách.

 

Zoznam kategórii a porotcov:

 

 

Siedmou kategóriou je DOBRÉ SRDCE za výnimočný počin pre sociálne služby – kde nominanta určuje odborná porota a ten jediný vie o svojom víťazstve v kategórii pred samotným galavečerom. Obálky ostatných šiestich kategórií s menom víťaza z troch finalistov budú zapečatené od posledného sedenia poroty v auguste 2022 až do samotného galavečera.

 

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Dobré Srdce/ Netky Nora Krchňáková

Foto:  APSS SRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok