Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Kryptomeny
25. máj. 2020Urban
BratislavaBratislava 13°
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Kryptomeny. Otvorte časovú os udalostí.
Ilustračné foto
Ilustračné foto
20.06.2017 14:33 Ekonomika
Najpopulárnejšie kryptomeny – 4.časť
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
20.06.2017 14:33 Ekonomika

Najpopulárnejšie kryptomeny – 4.časťLONDÝN – Po kratšej prestávke sa vraciame k najpopulárnejším kryptomenám, ktoré si získali priaznivcov po celom svete. Dnes si povieme niečo o MaidSafeCoine, Lisku a Storjcoin X.


MaidSafeCoin


MaidSafeCoin (tiež známy ako Safecoin) je digitálnou menou pre sieť SAFE (Secure Access For Everyone), ktorá je bezpečnostnou dátovou platformou. Bola spustená 22.februára 2006 a funguje úplne inak ako iné známe kryptomeny (Bitcoin, Litecoin atď.). Nazýva sa tiež "crowd-sourced internet" a princíp spočíva v tom, že môžete vo svojom počítači poskytnúť fyzický priestor pre dáta alebo výkon CPU výmenou za jednotky tejto kryptomeny.

 Sieť SAFE využíva niekoľko decentralizovaných aplikácií na bezpečné ukladanie údajov. Trhový limit pre spoločnosť MaidSafeCoin je približne 39 miliónov dolárov.

Objem jednotiek v obehu je približne 450 miliónov MAID s celkovou trhovou hodnotou takmer 240 miliónov USD. Hodnota jedného MAID je 0,528 USD.

 

Lisk

Unikátna kryptomena, spustená 30.januára 2016, sa označuje za "prvú modulárnu digitálnu menu využívajúcu bočné reťazce". Na rozdiel od iných systémov Lisk môže používať ktokoľvek na svoje svoje vlastné decentralizované aplikácie (nazývané Dapps) v programovacom jazyku Javascript. Praktické využitie tejto kryptomeny môže byť napr. vytváraním mnohých typov „dapps" na sociálnych sieťach, e-shopoch, hrách, finančných aplikáciách a mnohých ďalších.

Aktuálne je v obehu 108 miliónov jednotiek LSK s celkovou trhovou hodnotou vyše 360 miliónov USD. Hodnota jedného LSK je 3,34 USD.

 

 

Storjcoin X

Spoločnosť Storj vydala Storjcoin X 18.júla 2014. Storj je decentralizované, open-source a šifrované cloud dátové úložisko, ktoré využíva jednotky Storjcoin na prístup a používanie siete Storj. Používatelia môžu získať jednotky tejto digitálnej meny prenajímaním ich vlastných úložných kapacít sieti alebo medzi sebou navzájom.

 

Počet jednotiek v obehu je vyše 51 miliónov SJCX s trhovou hodnotou takmer 62 miliónov USD. Aktuálna cena jedného SJCX je 1,21 USD.

 reklama


Zdroj: netky TT

Foto:  InternetNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok