Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Kryptomeny
25. máj. 2020Urban
BratislavaBratislava 12°
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Kryptomeny. Otvorte časovú os udalostí.
Ilustračné foto
Ilustračné foto
21.06.2017 09:47 Ekonomika
Najpopulárnejšie kryptomeny – 5.časť
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
21.06.2017 09:47 Ekonomika

Najpopulárnejšie kryptomeny – 5.časťLONDÝN - Rok 2017 je skvelým rokom pre vývoj digitálnych mien. Objavilo sa toľko zaujímavých projektov, že je ťažké ich všetky sledovať. V minulých častiach najpopulárnejších kryptomien sme napísali o niekoľkých z nich a teraz sa pozrieme na štyri najsľubnejšie, ktorých hodnota rýchlo rastie.


Wings


Jednou z prvých digitálnych mien, ktoré sa objavili tento rok, je Wings. Popularita tejto kryptomeny stúpala aj klesala od januára do júna, avšak teraz to vyzerá tak, že sa konečne stabilizovala. Spoločnosť Wings sídli vo Švajčiarsku, čo jej poskytuje potrebné nástroje na vytváranie a podporu decentralizovaných projektov. Podobne ako Ethereum, aj Wings používa inteligentné zmluvy a navyše odhaduje vývoj trhov na predpovedanie hodnoty.

 

Celkový objem Wings na trhu je takmer 90 miliónov jednotiek s celkovou hodnotou vyše 55 miliónov USD. Hodnota jedného Wings je momentálne 0,61 USD.

 

 

Gnosis

Táto kryptomena bola spustená vo februári tohto roka a čoskoro dosiahla vysoké úrovne dopytu. Ten od mája trochu klesol, ale momentálne je stabilizovaný. Jej platforma funguje na princípe špekulovania o akýchkoľvek budúcich udalostiach a používatelia dostávajú odmeny za presné predpovede. Podobne ako Lisk, aj Gnosis poskytuje vlastnú platformu na vytváranie dapps.

 

Aktuálny objem na trhu je 1,1 milióna jednotiek GNO s celkovou trhovou hodnotou takmer 270 miliónov USD! Hodnota jedného GNO je momentálne 241,98 USD.

 

 

Golem

Ďalšou zaujímavou digitálnou menou je Golem, ktorý bol síce spustený ešte 17.novembra 2014, avšak 20.marca tohto roku sa stala 13. najhodnotnejšou na svete. Už o mesiac neskôr začala prudko rásť aj jej popularita. Crowdfunding tejto kryptomeny sa stal druhým najrýchlejším v histórii digitálnych mien, keď za 29 minút jej obchodovania bol objem vložených peňazí na úrovni 8.600.000 USD! Ciele tejto meny sú vysoké, keďže sa plánuje stať jednou z najväčších globálnych sietí s mimoriadnym výkonom. Prístup do nej má každý a vzniká tak jeden obrovský superpočítač, ktorý redukuje náklady (niekedy až 10-násobne) pri náročných vedeckých výskumoch, analýzy obrovských objemov dát či dokonca pomáha s vývojom umelej inteligencie. Používatelia, ktorí nakupujú výpočtový výkon, sa nazývajú „requesteri" a tí , ktorí ju prenajímajú, sú „provideri".

 

Celkový objem na trhu je takmer 830 miliónov GNT s celkovou hodnotou 565 miliónov USD. Hodnota jedného GNT je aktuálne 0,6824 USD.

 

 

Stratis

Čerešničkou na torte je digitálna mena Stratis. Táto kryptomena bola spustená ešte v júni 2016, avšak takmer okamžite po spustení obchodovania v apríli sa stala jednou z najžiadanejších. Táto výkonná vývojová platforma Blockchain má jedinečnú vlastnosť - ponúka možnosť kódovať decentralizované aplikácie v C#, čo otvára pre vývojárov mnoho možností. Okrem toho Stratis umožňuje organizáciám vytvárať súkromné blockchainy.

 

Momentálne je na trhu takmer 100 miliónov STRAT s celkovou hodnotou vyše 750 miliónov USD. Hodnota jedného STRAT je 7,69 USD.

 

 

Tento zoznam ponúka krátky pohľad na aktuálny stav trhu s digitálnymi menami. Popularita rôznych kryptomien však nie je ani z ďaleka konštantná a tieto hodnotenia sa môžu rýchlo zmeniť. Pred nami je ešte celý polrok, takže sa určite ešte máme na čo tešiť.reklama


Zdroj: netky TT

Foto:  InternetNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok