Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
21.05.2017 11:10 Relax
Najväčšie mýty o zuboch
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
21.05.2017 11:10 Relax

Najväčšie mýty o zubochBRATISLAVA - Okolo zubov a zubnej hygieny panuje veľa mýtov. Chvíľu vám tvrdia, že musíte používať tvrdú kefku, inde sa zase dočítate, že najlepšia je tá mäkká. Rozhodli sme sa pozrieť niektorým zubným mýtom na zúbok a zistiť, ako to s nimi naozaj je.


Už od mala nám rodičia hovoria, aby sme nejedli sladké, lebo si zkazíme zuby. Pravdou však je, že vo svojej podstate nie je nebezpečný  cukor ale baktérie, ktoré produkujú škodlivé kyseliny. Potraviny pre tieto baktérie sú sacharidy, ktorých zvyšky sa medzi zubami usadzujú. Do sacharidov spadajú nielen všetky sladkosti, ale aj ovocie, obilniny atď.

 

Mnoho žien sa počas tehotenstva zubárovi vyhýba oblúkom a prijíma ako fakt, že požehnaný stav odnesú predovšetkým jej zuby. Pravdou však je, že aj počas tehotenstva by žena mala zubára aspoň dvakrát navštíviť. Po konzultácii s lekárom je navyše možné aj použiť niektoré moderné anestetiká, ktorá je možné použiť aj počas tehotenstva bez rizík.

 

Mnohí stomatológovia odporúčajú pri čistení zubov používať mäkkú kefku, ktorá je oveľa vhodnejšie a k zubom šetrnejšia.