Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
25. okt. 2020Aurel
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
22.03.2017 16:14 Ekonomika
NASES chce zlepšiť elektronické schránky, tipy zbiera od verejnosti
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
22.03.2017 16:14 Ekonomika

NASES chce zlepšiť elektronické schránky, tipy zbiera od verejnostiBRATISLAVA - Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby (NASES) pripravuje zmeny v elektronických schránkach s cieľom zjednodušiť prístup, zvýšiť užívateľskú príťažlivosť a zaviesť nové funkcionality. Ako v tlačovej správe informovala hovorkyňa NASES Martina Slušná, k pripravovaným zmenám sa bude môcť vyjadriť aj odborná verejnosť a používatelia prostredníctvom dotazníka.


NASES chce aj takto prispieť k tomu, aby bola elektronická komunikácia so štátom čo najjednoduchšia a najpohodlnejšia. "Pripomienky používateľov elektronických schránok neignorujeme, práve naopak. Na základe nich pripravujeme celý súbor zmien, ktoré chceme implementovať ešte pred spustením povinného využívania schránok," uviedol generálny riaditeľ NASES Norbert Molnár.

Navrhované zmeny sa týkajú troch oblastí využívania elektronických schránok. Sú nimi používateľská prívetivosť, rozšírenie funkcionality a zjednodušenie prístupu. NASES pre čo najväčšiu reprezentatívnosť prieskumu osloví s ponukou na účasť v ňom aj významné profesijné združenia, zamestnávateľské zväzy, či obchodné komory.

Po ukončení hlasovania NASES zverejní zmeny, ktoré si verejnosť želá najviac. "Občania môžu prinášať aj vlastné návrhy na zlepšenie elektronických schránok. Tie najžiadanejšie zmeny zapracujeme a predstavíme verejnosti v najbližších mesiacoch, a to tak, aby bola komunikácia právnických osôb so štátom skutočne čoraz pohodlnejšia a efektívnejšia," zdôraznil Molnár.

Dotazník je na adrese http://www.slovensko.sk/lepsie-schranky/ a vyplniť sa dá do 5. apríla 2017 do 24:00.

Od 1. júla 2017 budú všetky právnické osoby so sídlom v SR zapísané v obchodnom registri komunikovať so štátom povinne prostredníctvom elektronickej schránky. Na prístup do nej je potrebné mať občiansky preukaz s čipom s bezpečnostným osobným kódom (BOK), ktorý je možné vybaviť si na ktoromkoľvek zo 76 oddelení dokladov. Pri prevzatí dokladu je vhodné nechať si bezplatne vydať aj certifikáty potrebné k vytvoreniu kvalifikovaného elektronického podpisu. Občan, ktorý požiada o vydanie certifikátov, dostane bezplatne na oddelení dokladov aj čítačku.

Podľa NASES v súčasnosti čakanie pri žiadosti o vydanie občianskeho preukazu je 22 minút, ale s blížiacou sa pasovou sezónou sa tento čas bude predlžovať.
 reklama


Zdroj: SITA

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok