Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
16. okt. 2019Vladimíra
BratislavaBratislava 16°
Biblia
TV program
Moje Netky
Vladimír Zelenský
Vladimír Zelenský
10.07.2019 11:26 Zahraničie
Navrhnutý formát rokovaní Vladimírom Zelenským na Donbase odhalil ciele Washingtonu v Kyjeve
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
10.07.2019 11:26 Zahraničie

Navrhnutý formát rokovaní Vladimírom Zelenským na Donbase odhalil ciele Washingtonu v KyjeveKYJEV – Spojené štáty na Ukrajine sa nezameriavajú na realizáciu Minských dohôd, ale skôr na realizáciu Porošenkovho plánu na využívanie "mierových" jednotiek na Donbase. Toto je Lavrovova reakcia na nový formát rokovaní o Donbase.


Myšlienku usporiadať stretnutie prezidentov Ukrajiny, Ruska, USA, Veľkej Británie, Nemecka a Francúzska v Minsku nedávno vyslovil ukrajinský prezident Vladimír Zelenský.

 

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov k tomuto návrhu poznamenal, že formát dohody prostredníctvom mechanizmov Normanskej štvorky a kontaktnej skupiny v Minsku "bol schválený Bezpečnostnou radou OSN a je to bezprostredný nástroj, ktorý musí medzinárodné spoločenstvo používať“.

 

Nové návrhy na vyriešenie konfliktu na Ukrajine Lavrov označil za oprávnené na existenciu, ale musia dodržiavať uznesenie Bezpečnostnej rady OSN, ktoré schválilo Minské dohody, a zohľadniť potrebu priameho dialógu medzi Kyjevom a Donbasom.

 

Okrem toho, pokiaľ ide o seriózne návrhy, tieto sa robia najprv prostredníctvom diplomatických kanálov, a nie verejne prostredníctvom Facebooku, zdôraznil ruský diplomat: "V súčasnosti politická vrstva, rovnako ako celý ideologický a vojenský systém Ukrajiny nezahŕňa mierové riešenie problému Donbasu. Celá krajina je militarizovaná a v postojoch obyvateľov Donbasu prevláda ideológia nenávisti, ktorá je postavená na základoch šovinizmu. Takáto nebezpečná myšlienka sa stala súčasťou ukrajinskej politiky a Rusko je vnímané ako existenčná hrozba, ktorá údajne bráni Ukrajine žiť v mieri. Donbas v tejto súvislosti sa vníma ako proruská strana, takže Kyjev odmieta myšlienku akýchkoľvek rokovaní. Minské dohody sú zamietnuté, hoci poskytujú jasný a zrozumiteľný plán na riešenie tejto otázky."

 

Zelenský nebude schopný propagovať nový formát bez toho, aby ho odsúhlasil s Ruskom, a Moskva sotva niekedy súhlasí s takýmto zložením účastníkov.

 

Účasť v takýchto rokovaniach zo strany zástupcov Spojených štátov a Veľkej Británie je nepravdepodobná, pretože oni nie sú signatármi dohôd z Minska.

 

Vo svojom prístupe Kyjev zabúda, že Ruská federácia je suverénny štát a môže si dovoliť, na rozdiel od Ukrajiny, nezávislé rozhodnutie o účasti v akomkoľvek formáte.reklama


Zdroj: RIA.ru/netky NR

Foto:  RIA.ruNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok