7. dec. 2021Ambróz
Sprava: Stephen Curry a tréner Steve Kerr
18.06.2016 12:03 Šport
NBA: Curry a Kerr s finančnými trestami za incidenty v šiestom finálovom zápase

CLEVELAND - Basketbalista Golden State Warriors Stephen Curry a tréner tímu Steve Kerr dostali za prejavy frustrácie v šiestom finálovom zápase od vedenia zámorskej NBA pokutu vo výške 25 tisíc amerických dolárov. Informovala agentúra AP.

Tréner Warriors si vyslúžil trest za verejné kritizovanie rozhodcov v šiestom finálovom stretnutí, v ktorom Golden State prehralo s Clevelandom 101:115. "Mal šesť faulov, ale tri z nich boli smiešne. Hovoríme o troch dotykových faulov najužitočnejšieho hráča vo finále. Som rád, že ten chránič zubov hodil," povedal po zápase Kerr.

Nespokojnosť s rozhodovaním prezentoval aj úradujúci najužitočnejší hráč sezóny, necelých päť minút pred koncom sa vyfauloval a frustráciu prezentoval odhodením chrániča zubov smerom na tribúnu. Okrem toho počastoval rozhodcov expresívnymi výrazmi. Curry sa takmer okamžite ospravedlnil fanúšikovi, ktorého nechtiac trafil. Pre hviezdu Golden State to bolo prvé vyfaulovanie v zápase od 13. decembra 2013.

Rozhodujúci siedmy duel finálovej série NBA Golden State - Cleveland je na programe v noci na pondelok v Oaklande.

Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR