6. dec. 2021Mikuláš
Hráči Golden State a Oklahomy
17.05.2016 08:01 Šport
NBA: Prvá domáca prehra Golden State v play-off

OAKLAND - V prvom finálovom súboji Západnej konferencie NBA sa v Oaklande prekvapujúco zrodilo víťazstvo hráčov Oklahoma City nad domácimi Golden State 108:102.

Obhajcovia trofeje Golden State Warriors vôbec prvýkrat v tohtosezónnom play-off zaváhali na domácej palubovke, doteraz v Oracle Arene nazbeirali šesť zväčša bezproblémových víťazstiev. Triumf hostí režírovali Russel Westbrook a Kevin Durant. Westbrook zaznamenal 27 bodov a pridal 12 asistencií, Durant sa blysol 26 bodmi a 10 doskokmi.

Domáci vedení 26-bodovým Stephenom Currym viedli po prvom polčase komfortným rozdielom 60:47, lenže v druhej polovici zápasu im hostia vyviedli to, čo zvykli súperom práve Warriors - otočili celý duel. Hráči GWS nastrieľali vo štvrtej štvrtine iba 14 bodov, čo je najmenej v celom play-off.

"Moji hráči sa v hlavách nastavili na takýto náročný zápas. Pochopili, že len prísť sem a odohrať to je veľmi málo," povedal tréner víťazných Thunder Billy Donovan. "Vedeli sme, že doma sú skvelí, že majú vynikajúcich hráčov, ale napriek tomu sme vytrvali a bojovali do konca. Nepredviedli sme svoju najlepšiu hru, napriek tomu sme zvíťazili," skonštatoval Russel Westbrook.

Zápas číslo 2 v tejto sérii odohrajú v stredu opäť v Oracle Arene v Oaklande.

Finále play-off NBA - pondelok - prvý zápas (hrá sa na štyri víťazstvá):

ZÁPADNÁ KONFERENCIA
Golden State - Oklahoma City 102:108 (27:21, 33:26, 28:38, 14:23) - stav série 0:1
Najviac bodov: Stephen Curry 26 (10 doskokov, 6 trojok) K. Thompson 25 (9 doskokov), Draymond Green 23 - Westbrook 27 (12 asistencií), Durant 26 (10 doskokov), Adams 16 (12 doskokov)

Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR